ЦІКАВЕ

Автор: Katrin
День подяки в Америці. Які традиції можуть запозичити українці
День подяки у США – державне свято. Його святкують щороку в четвертий четвер листопада. В цей день по всій країні відбуваються паради та вуличні святкування, можна насолодитися концертами оркестрів, а ще – взяти участь у неймовірно великій кількості різноманітних конкурсів.
Але влаштовуючи свято живота та розваг, не забувають американці і про свою історію. Щороку вони запрошують туристів на театралізовані вистави, лекції, в освітні павільйони, де знайомлять всіх охочих з історією свята, яка почалася ще 17 столітті.
1024px-The_First_Thanksgiving_cph.3g04961_
Тоді перші колоністи, що пережили нелегкі часи адаптації в Новому світі, вирішили воздати хвалу Господу за багатий урожай. Відтоді традиція святкувати День урожаю міцно вкоренилася в Америці і за тривалий час свого існування «обросла» багатьма традиціями.
Тож, чому б нам не долучитися до приємного, запозичивши ще одну можливість зібрати сім’ю разом за столом зі смаколиками? Отже, які приємні традиції має День подяки:
Multi Generation Family Celebrating Thanksgiving
1. Сімейні посиденьки. В цей день американці збирають разом усі свої родини, запрошуючи навіть далеких родичів. Місцем для таких зборів зазвичай служить дім найстаршого в родині. І це не спроба вихваляння один перед одним, а чудова можливість поспілкуватися з тими, з ким давно не бачилися. А також поділитися один з одним приємними спогадами про події, які трапилися в житті за рік. Адже саме за них американці і дякують Господу у цей день.
thanksgiving1
2. Традиційні страви. Чи доводилось вам коли-небудь смакувати солодку картоплю з квітковим соусом або батати? Якщо ні, то саме час погодитися на кулінарні експерименти. Обов’язковою стравою на столі американців є індичка з різноманітною начинкою. Звичайно, її можна приготувати в будь-який інший час, але в День подяки вона здається особливо смачною.
dekor-na-den-blagodareniya-v-estestvennyx-cvetax-oseni1
3. Прикрашання будинку. В таке свято в будинках царює надзвичайна осіння атмосфера – повсюди стоять букети квітів (зазвичай хризантем) та гілки з ягодами, які символізують багатий урожай. Це неймовірне поєднання краси та запахів, яке робить атмосферу свята ще більш приємною.
Obama-food-kitchen-2010-thanksgiving
4. Благодійність. Це - обов’язковий пункт для виконання. Американці із задоволенням перебирають власні речі, і віддають ті, що вже не знадобляться в пункти допомоги безхатченкам, везуть солодощі та подарунки у дитячі будинки, перераховують кошти на лікування, влаштовують благодійні обіди. Якщо вам теж потрібна мотивація, аби зробити добро, День подяки – підходяще свято.
Крім того він відкриває також і період приготування до новорічних та різдвяних свят, і американці із задоволенням починають скуповувати подарунки. До речі, наступний після Дня подяки день – Чорна п’ятниця, що традиційно проходить в останню п’ятницю листопада, є надзвичайно прибутковим. Та про те, як не витрати всі гроші у цей день, розповімо вже у наступній статті.