ЦІКАВЕ

Автор: Lucky
День народження Дональда Дака!
Для когось Дональд Дак - символ дитинства, для когось - ідеал, а для когось просто герой мультфільму. Проте покажіть мені людину, яка не буде згадувати Дональда з посмішкою на устах.
Так от, нагадаємо, Дональд Дак - білий антропоморфний качур з жовтими дзьобом і жовтими ногами, полюбляє веселитися та постійно потрапляє у якісь пригоди.
Це надзвичайно веселий та цікавий герой мультфільмів студії Walt Disney.
"Народився" славнозвісний дитячий герой 9 червня 1934 року.
Голосом Дональда, одним із найвпізнаваніших, до 1985 року був Кларенс Неш. Офіційним українським голосом Дональда Дака є Євген Шпирка (випускник Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого).
У серпні 2004 року Дональд Дак отримав зірку на "Бульварі Зірок" у Лос-Анджелесі.
За хронологією "The Chronological Donald — Volume 1" Леонарда Малтіна, Дональд був створений Волтом Діснеєм, коли він прослуховував Кларенса Неша, який цитував "Mary had а little lamb" своїм "качиним" голосом.
Міккі Маус у той час вже став ключовою моделлю для дітей, і Дісней хотів персонажа, котрий мав би декілька негативних рис, які вже не можна було додати Міккі.
Дональд вперше з'явився в мультику "Розумні курочки" 9 червня 1934 року.
Зовнішній вигляд Дональда в мультфільмі був створений аніматором Діком Ланді і був схожий на сучасний, пір'я і колір дзьоба були такими ж, синя сорочка та капелюх, але тіло було товщим і ноги більшими.
Під час Другої світової війни аудиторія мультфільмів шукала яскравих, ризикових героїв. Не випадково, що саме у той час герой з'явився і почав набирати популярності.
І вже 1949 року Дональд перевершив за популярністю Міккі Мауса і став найвідомішим персонажем студії Волта Діснея.
До 1941 року Дональд з'явився у приблизно 50 мультфільмах. У період з 1941 по 1965 був зіркою понад ста картин.
Зображення Дональда Дака у часи війни прикрашало носи багатьох американських винищувачів, він також був талісманом 309-ї ескадрильї винищувачів військово-повітряного корпусу США.
Мультфільми періоду війни та післявоєнні сформували образ Дональда Дака як качки з важким характером.
Дональд Дак був об'єктом жартів та насмішок багатьох персонажів і, як правило, причиною різноманітних конфліктів та безладу.
Першою появою Дональда у форматі коміксу був невеликий комікс-стріп в газеті, що був наслідком виходу короткометражки з ним "Розумні курочки" в 1934 році.
З того часу почали видаватися тижневі, або щомісячні комікси з Дональдом, які стали дуже популярними як у США, так і закордоном, в багатьох європейських країнах видаються дотепер.
Цікаво, що Дональд Дак - це єдиний мультиплікаційний персонаж, який став символом університету.
Орегонский університет уклав з компанією Уолт Дісней договір, що дає право на використання зображення Дональда. І сьогодні ця качка є талісманом спортивних команд університету.
Крім того, зображення Дональда використовують багато торговельних марок, серед яких є і виробники апельсинового соку.
А в 2004 році на голлівудській алеї слави Дональд отримав свою власну зірку. І зовсім не дивно, що саме цей персонаж був поставлений в один ряд з реальними кінозірками, оскільки він продовжує радувати глядачів ось уже протягом 80 років.
То ж, з Днем народження тебе, Дональде. І величезне дякую тобі за моє дитинство.