ЦІКАВЕ

Автор: Katrin
День без паперу: 3 способи підтримати екологію
Кожного останнього четверга жовтня небайдужі до проблем природи активісти відзначають Міжнародний день без паперу. І хоч багатьом це може здатися смішним, але скажемо, що зекономивши в побутових умовах 100 кг паперу, ви збережете 8 дерев, майже 3000 літрів води та близько 1000 кВ електроенергії.
Приблизно стільки їх витрачається на створення паперу. А 45% документів, зроблених з нього, офісні працівники викидають у смітник в перші 24 години після їх створення. Парадоксально, але у сучасному світі, де "правлять бал" новомодні гаджети, людство збільшило використання паперу на чверть, поріаняно з минулими роками.
56289a53c5051
Аби у такий день долучитися до акції потрібно, звичайно ж, відмовитися від використання паперу, а також поділитися своїм невеличким досвідом у соцмережах під тегом #ДеньБезПаперу.
Ну а ми із задоволенням поділимося з вами простими способами збереження природних ресурсів на власному робочому місці:
3000
Друкуйте документи тоді, коли це дійсно необхідно
Офісні працівники часто роздруковують документи бездумно, так само часто і швидко відправляючи їх в корзину для сміття. Навіщо друкувати чергові документи, аби показати їх колегам, якщо простіше і швидше зробити це в електронному вигляді. Велика кількість мессенджерів допоможе зробити це моментально, а чати-обговорення дозволять погодити потрібні моменти.
Керівники, в більшості, теж знайомі з сучасними можливостями техніки, тому, скоріше за все, будуть раді співпрацювати в онлайн режимі, аніж приймати в своєму кабінеті працівників десятки разів на день для уточнень і погоджень.
00dwp_2011-10-28_16.07.42
Скануйте, а не робіть копії
Якщо ви працюєте з великою кількістю документів, і навколо вас вже стали звичними купи паперу, тоді прийшов час все систематизувати та звільнити простір. Зберігати потрібну інформацію простіше знову ж таки в електронному вигляді. Так її легше знайти та передати.
Те, що вам потрібно зберегти з друкованих джерел краще не копіювати, а сканувати, а потім структурувати. Особливо зручно це, якщо окрім вас доступ до документів потрібно мати і колегам.
gmp-paper
Здавайте відходи на переробку
В Європі більше 70% паперових відходів переробляються. В нашій країні ця цифра, звичайно, не така значна. Але, як то кажуть, велика справа починається з маленьких дій. Тому буде чудово, якщо все паперове сміття ви будете щомісяця організовано вивозити у пункти прийому макулатури. А за отримані гроші можна порадувати працівників новими канцелярськими приладами.
Як бачите, нічого складного. І якщо кожен з нас робитиме свій невеличкий внесок в спільну справу, то вона стане справді грандіозною.