ЦІКАВЕ

Автор: Katrin
Чи є життя після Vkontakte: огляд альтернативних ресурсів
Для когось соцмережі – спосіб вбити час, просиджуючи години перед монітором і гортаючи новинну стрічку. Та для інших – то важлива робоча платформа і спосіб тримати зв'язок з тими, хто не поруч. І поки скиглії продовжують обговорювати трагічність закриття VK, голосячи «ой, шо то буде», Рекорд ФМ пропонує не гаяти часу, і знайти альтернативу.
Психологи часто радять людям виходити із зони комфорту, адже за її межами життя завжди захопливіше і цікавіше. Тому тим, хто розглядає закриття доступу до Вконтакте, як особисту трагедію, радимо все-таки спробувати вийти за межі звички, і озирнутися навколо. А ми, в свою чергу, пропонуємо переглянути список альтернативних мереж, де так само "вирує життя".
1. Facebook
2013-05-29T142506Z_2038230383_GM1E9530ENS01_RTRMADP_3_FACEBOOK-HATE-SPEECH-pic905-895x505-78990
Почнемо з найбільшої соцмережі світу. Незважаючи на те, що колишні користувачі VK незадоволені незручним інтерфейсом та незрозумілими функціями, майже 2 млрд. людей з успіхом давно освоїли платформу для спілкування і роботи, і щоденно нею користуються. Тут є всі необхідні для середньостатистичного користувача функції: обмін повідомленнями, групи, фотоальбоми, аудіо- та відео додатки. А крім цього - Facebook Live – сервіс для відеостримінгу в будь-яку точку світу, доступний для всіх.
2. Google+
qpmxnuz
Цей ресурс українці ще не зацінили сповна. Відправляти повідомлення тут можна навіть тим, хто не є вашими друзями без попереднього запиту. На відміну від багатьох інших соцмереж, в Google+ приватність - в пріоритеті. Тут можна чітко регулювати коло користувачів, які можуть бачити ваші пости та коментарі. Для тих, хто викладає багато інформації, сервіс пропонує функцію автоматичного створення хештегів.
3. Ukrface
UkrFace_01_СторВходу
Тепер перейдемо до наших, українських ресурсів, і хто б там що не говорив, вони є – і це вже непогано. Інша справа, що до недавнього моменту вони не мали можливості конкурувати зі славнозвісним VK, але тепер шанс є. Ukrface – це симбіоз VK та Facebook. Там є всі ті ж самі функції, що і в колись улюбленій мережі – друзі, музика, відео, новини і навіть загальний чат. Якщо розробники активно розвиватимуть цей сервіс, то він легко замінить російський ресурс.
4. Ц.укр
cukr Така дещо дивна назва насправді з’явилась від скорочення фрази «Це - Україна». Інтерфейс також схожий на VK, а в якості приємного бонусу розробники пропонують в один клік перемістити всю потрібну інформацію з з того ж VK на нову сторінку в Ц.укр. Та поки цей сервіс працює не зовсім коректно, але будемо сподіватись, що помилки будуть виправлені.
5. UkrOpen
7e05bfd11fb98c3_big
Створена «з нуля» платформа для спілкування, реєстрація в якій дозволена лише з 13 років. Розробники впевнені, що такі обмеження допоможуть певним чином зменшити негативний вплив соцмереж на підлітків (але ніякої перевірки, звичайно, ніхто робити не буде, а от вказати хибну дату народження підлітки без проблем зможуть). Плюс такого ресурсу – якісна пошукова система, яка допоможе завжди бути в курсі останніх новин. Серед мінусів – відсутність аудіо- та відео контенту, і невелика кількість користувачів.
Як бачите, альтернатива завжди є, і не варто побиватися за втраченим. В українських розробників наразі є шанс вдосконалити діючі платформи, а у нас - час на вибір найкращої.