Чи є життя після Vkontakte: огляд альтернативних ресурсів
Для когось соцмережі – спосіб вбити час, просиджуючи години перед монітором і гортаючи новинну стрічку. Та для інших – то важлива робоча платформа і спосіб тримати зв'язок з тими, хто не поруч. І поки скиглії продовжують обговорювати трагічність закриття VK, голосячи «ой, шо то буде», Рекорд ФМ пропонує не гаяти часу, і знайти альтернативу.
Психологи часто радять людям виходити із зони комфорту, адже за її межами життя завжди захопливіше і цікавіше. Тому тим, хто розглядає закриття доступу до Вконтакте, як особисту трагедію, радимо все-таки спробувати вийти за межі звички, і озирнутися навколо. А ми, в свою чергу, пропонуємо переглянути список альтернативних мереж, де так само "вирує життя".
1. Facebook

Почнемо з найбільшої соцмережі світу. Незважаючи на те, що колишні користувачі VK незадоволені незручним інтерфейсом та незрозумілими функціями, майже 2 млрд. людей з успіхом давно освоїли платформу для спілкування і роботи, і щоденно нею користуються. Тут є всі необхідні для середньостатистичного користувача функції: обмін повідомленнями, групи, фотоальбоми, аудіо- та відео додатки. А крім цього - Facebook Live – сервіс для відеостримінгу в будь-яку точку світу, доступний для всіх.
2. Google+

Цей ресурс українці ще не зацінили сповна. Відправляти повідомлення тут можна навіть тим, хто не є вашими друзями без попереднього запиту. На відміну від багатьох інших соцмереж, в Google+ приватність - в пріоритеті. Тут можна чітко регулювати коло користувачів, які можуть бачити ваші пости та коментарі. Для тих, хто викладає багато інформації, сервіс пропонує функцію автоматичного створення хештегів.
3. Ukrface

Тепер перейдемо до наших, українських ресурсів, і хто б там що не говорив, вони є – і це вже непогано. Інша справа, що до недавнього моменту вони не мали можливості конкурувати зі славнозвісним VK, але тепер шанс є. Ukrface – це симбіоз VK та Facebook. Там є всі ті ж самі функції, що і в колись улюбленій мережі – друзі, музика, відео, новини і навіть загальний чат. Якщо розробники активно розвиватимуть цей сервіс, то він легко замінить російський ресурс.
4. Ц.укр

Така дещо дивна назва насправді з’явилась від скорочення фрази «Це - Україна». Інтерфейс також схожий на VK, а в якості приємного бонусу розробники пропонують в один клік перемістити всю потрібну інформацію з з того ж VK на нову сторінку в Ц.укр. Та поки цей сервіс працює не зовсім коректно, але будемо сподіватись, що помилки будуть виправлені.
5. UkrOpen

Створена «з нуля» платформа для спілкування, реєстрація в якій дозволена лише з 13 років. Розробники впевнені, що такі обмеження допоможуть певним чином зменшити негативний вплив соцмереж на підлітків (але ніякої перевірки, звичайно, ніхто робити не буде, а от вказати хибну дату народження підлітки без проблем зможуть). Плюс такого ресурсу – якісна пошукова система, яка допоможе завжди бути в курсі останніх новин. Серед мінусів – відсутність аудіо- та відео контенту, і невелика кількість користувачів.
Як бачите, альтернатива завжди є, і не варто побиватися за втраченим. В українських розробників наразі є шанс вдосконалити діючі платформи, а у нас - час на вибір найкращої.