ЦІКАВЕ

Автор: Katrin
«Чорний день» або історія походження забобонів про п’ятницю, 13-те.
У вас теж була історія, коли одного дня все стало валитися з рук, ви запізнилися на роботу/побачення/важливу зустріч, спалили праскою улюблений одяг, забули ключі від авто? В такий день обов’язково має з’явитися той, хто скаже вам: "Це – містика, якісь сили намагаються тобі щось сказати". Особливо часто ця фраза звучить, коли на календарі випадає п’ятниця, 13-те. Ця дата лякає багатьох, адже за якихось дивних обставин саме цього дня стається щось неприємне.
Але чи мають подібні забобони об'єктивне підгрунтя? Давайте з’ясуємо.
pjatnitsa-13-primety-i-sueverija_rect_f0c6743452e7f2b3cced41256333e6a6
Вважається, що страх перед числом 13 виник ще у давні часи, коли нумерологія була важливою частиною життя кожної людини. Число 13 являло собою певний хаос, руйнування, яке воно привносить у звичні, «правильні» речі: 12 апостолів Христа, 12 годин на циферблаті, 12 місяців року, 12 знаків Зодіаку.
Християни не любили цю дату тому, що на Таємній вечері було саме 13 гостей, один з яких виявився зрадником. До того ж, Ісуса розіп’яли саме в п’ятницю. Так і утворився союз двох «неприємностей».
Древні єгиптяни вважали число 13 – символом смерті, адже згідно з їх уявленнями шлях до вічності мав саме 13 сходів.
105844
Піку своєї популярності страх перед «п’ятницею, 13-тим» набув у 80-х роках минулого століття, коли на екранах з’явився хоррор під однойменною назвою.
Люди настільки стали остерігатися цього числа, що навмисно почали прибирати його звідусіль. Наприклад, в багатьох готелях немає номера з таким числом, в лікарнях – палати, в багатоповерхівках – поверху.
Відому усім аварію космічного корабля «Апполон 13», старт якого відбувався о 13:13 дня, також пов’язують з нещасливим числом.
Але що ж насправді може статися цього дня? Та все що завгодно, як і будь-якого іншого. Причиною всіх невдач є лише людський страх, який, до речі, часто набуває таких масштабів, що виникає необхідність лікування. Таку фобію називають «параскавідекатріафобія».
c8dce6c651d1c75139aac67bc1_3136044e
Психологи стверджують, що люди, які вірять і бояться «чорної п’ятниці» несвідомо програмують себе на невдачі та притягують погані події.
Негативні властивості цієї дати довести не вдалося і до сьогодні, а от те, що вона приносить значні збитки у цілому світі – це факт. Так, наприклад, Америка кожного такого дня втрачає прибуток у 800 млн. доларів через те, що люди, які бояться його максимально знижують свою активність.
239793.p
До речі, 13 у багатьох культурах є навпаки щасливим. В Китаї і Японії його люблять, а от цифри 4 намагаються усіляко уникати. Якщо звернутися до Старого заповіту, то і там можна знайти інформацію про те, що 13 – число спасіння.
А тому не бачимо жодної об’єктивної причини боятися цього дня. Вірте в краще, думайте про хороше, і воно обов’язково з вами станеться.