ЦІКАВЕ

Автор: Katrin
Чорна п'ятниця: як не спустити гроші на вітер
Шопоголіки з особливими нетерпінням чекають кінця листопада, адже саме в цей час розпочинається сезон грандіозних знижок, піком якого є Black Friday. Це магічне словосполучення наводить тремтіння і на багатьох наших співвітчизників, адже нарешті з’являється можливість отримати бажану річ за півціни, а, можливо, ще дешевше. Та варто бути дуже обережним. Чому? Бо ризикуєте залишити в магазинах останні гроші. Як купити дійсно потрібне та якісне і не спустошити гаманець, розповімо далі.
Традиція влаштовувати знижки в цей період виникла ще в 19 столітті, а в 20-му досягла свого апогею та навіть абсурдності. Адже доходило до того, що люди ночували біля дверей магазинів, аби встигнути з самого ранку захопити потрібний товар.
1168855
Деякі люди навіть і сьогодні беруть на роботі вихідний, аби потрапити першим до магазину, адже першій десятці або навіть і сотні таких покупців часто роблять знижки від 50 до 70%.
Ажіотаж інколи сягає такого рівня, що люди навіть починають битися за покупки.
Але ми пропонуємо вгамувати свій азарт, та спочатку прислухатися до корисних порад, які дають знані шопоголіки:
c9d8f2aacb953de9e0e4e3db43072da4
1. Перевірте знижку. Не поспішайте хапати річ, на якій висить етикетка з написом -50%. Витратьте кілька хвилин свого часу, і пошукайте за допомогою мережі Інтернет, скільки така річ коштує в інших магазинах. Буде чудово, якщо ви пам’ятаєте попередню ціну і в обраному вами магазині. Непоодинокі випадки, коли річ продають дорожче, аніж вона коштувала без знижок.
main_big
2. Складіть список покупок. Якщо хочете, щоб гаманець не повністю схуд за Чорну п’ятницю, напишіть що потрібно купити, і чітко слідуйте цьому. На всякий випадок на кожен пункт оберіть заміну.
3. Визначте загальний ліміт покупок. Відкладіть суму, яку можете дозволити собі витратити. Не більше, і не менше. Якщо вас, наприклад, цікавить якась техніка, обирайте таку, що не буде переходити ліміт витрат.
66087272-a9bd-44ce-a92e-01537511fa73
4. Будьте критичними. Перед тим, як оплатити товар, уточніть всі нюанси – чи є на нього гарантія і яка, яким чином здійснюється доставка, і скільки вона буде коштувати, чи є можливість повернення.
До речі, ті, хто знається на покупці побутової та електронної техніки, вже вкотре рекомендують не спускати всі гроші на цей вид покупок в Чорну п’ятницю, а дочекатися Кіберпонеділка. Цього дня велика кількість закордонних інтернет-магазинів робить хороші знижки.
Отже, п’ятниця вже не за горами, тому будьте уважними та обачними. Цікаво, що саме в цей день у світі відзначають День відмови від покупок. Тож, можливо, і вам вдасться суттєво зекономити, не приймаючи імпульсивних рішень.