ЦІКАВЕ

Автор: Katrin
Благодійність vs нажива, або як відрізнити справжніх помічників від шахраїв
На жаль, життя непередбачуване, і ніхто ніколи не знає, які випробування приготувала йому доля завтра. Кількість хворих людей, що потребують допомоги, за останні десятиріччя значно зросла, серед них і велика кількість дітей. Все частіше на вулицях нас зупиняють люди з боксами, і просять пожертвувати кілька гривень на лікування. Але як бути впевненим, що ваші гроші підуть дійсно на добру справу? Спробуємо розібратись.
Милосердя і співчуття – основні речі, на яких «паразитують» шахраї. Так, вони існують, і поняття совісті для них невідоме. Що ж робити нам, звичайним людям, які хочуть внести свою частку допомоги для людини, яка цього дійсно потребує? Варто прислухатись до кількох важливих порад:
1. Не поспішайте. Звичайно, часто збір коштів є терміновим, і строки збору справді «горять.» Але саме цим і користуються шахраї. Їх ціль – зіграти на емоціях та переживаннях людей. Запитайте документи, більш детальну інформацію. Якщо до вас підійшли на вулиці, уточнюйте де можна ознайомитися з суттю проблеми (в благодійному фонді, на сайті, в групі соцмережі), подивитися звіти по надходженню і видаткам коштів, висновки лікарів і діагнози.
1214_900
2. Не соромтеся задавати питання. Якщо на вас одразу «нападуть» зі звинуваченнями у «черствості», «відсутності людяності» і інших подібних речах, можете бути практично впевнені, що перед вами шахраї. Представники благодійних організацій, і навіть індивідуальні волонтери, завжди спокійно розкажуть усі подробиці, покажуть документи, і пояснять нюанси.
3. Перевірте інформацію. Якщо справді хочете направити кошти на добру справу, не полінуйтеся скопіювати інформацію, яку побачили в повідомленні, кинути її в пошуковик, і продивитися на яких ресурсах розміщене це прохання, і чи не взяли шахраї інформацію про хвору дитину з сайту якогось благодійного фонду.
4. Спробуйте сфотографувати волонтера, і скажіть, що викладете інформацію по збору коштів на своїй сторінці в соцмережах. Це один з найдієвіших способів відрізнити благодійника від брехуна на вулиці. Справжі помічники зрадіють, адже це допоможе привернути увагу до проблеми ще більшої кількості людей. А от шахраї будуть відмовлятися, і, можливо, навіть тікати.
Simutin-Dyakuyu-tobi-3
5. Передивіться інформацію по благодійному фонду. Якщо ви дізналися, від імені якої організації діє волонтер, зайдіть в Інтернет, і передивіться новини, в яких він фігурує. Скандали спливуть одразу.
Робити добро – справа честі. Та шкода, що на ньому наживаються недобросовісні люди, які крадуть гроші у тих, хто стикнувся з проблемами,і справді потребує допомоги. Та варто просто бути уважними, і тоді ваші пожертвування потраплять дійсно у потрібні руки.