ЦІКАВЕ

Автор: Katrin
Багатий і ще багатший. Про творця біткоіну та криптовалюту простими словами
Останнім часом новинна стрічка продовжує пістрявити повідомленнями про те, що "творця біткоіну арештували", "творець біткоіну розпродав всі свої біткоіни" і, нарешті, "творець біткоіну може стати першим трильйонером в світі". Таємничий Сатосі Накамото, справжнє ім'я якого (чи навіть яких, бо за псевдонімом може стояти ціла група розробників) так ніхто до цих пір і не дізнався, попри безліч чуток, потрапив до списку найбагатших людей світу 2017 року, посівши 44 місце.
За підрахунками різних джерел таємничий творець володіє приблизно 1 мільйоном біткоінів, а це близько 19,5 мільярдів доларів. А зважаючи на те, що курс криптовалюти останнім часом стабільно зростає, то і статки Накамото теж збільшуються.
Bitcoin-3
Дехто навіть припускає, що з такими темпами він може дуже скоро очолити список найбагатших людей світу, посунувши навіть самого Біла Гейтса.
Тепер давайте спробуємо розібратися, що ж являє собою Біткоін, навіщо він потрібен і які переваги має. Радимо прочитати це тим, хто часто чує ці слова, та соромиться зізнатися, що зовсім не розуміє про що йде мова.
Пояснимо все практично на пальцях.
Koshelek-bitkoyn
Всім нам відомо про картки Visa, якими володіють більшість банківських клієнтів. На них можна покласти гроші, зняти їх, перевести на іншу картку, переглянути баланс.
В Біткоіні ви можете робити все те ж саме. Якщо у вас є Біткоін-гаманець, всі операції, які можна робити з карткою Visa доступні і в цій платіжній системі. Вона працює по іншій технології всередині, але звичайному користувачу не обов'язково намагатися це зрозуміти.
Гроші, які лежать у Біткоін-гаманці часто теж називають біткоінами або криптовалютою. Тобто, якщо на звичайній картці можут бути гривні чи долари, то тут - біткоіни.
1 біткоін дорівнює приблизно 460 тисячам гривень.
btcsafe-678x381
В чому ж плюси такої системи?
Головний - ось. Банки нині не надто надійні. Вашу картку чи рахунок можуть заблокувати, банк може збанкротувати, а ваші заощадження пропасти. Ну і найчастіше - хтось може зняти гроші з вашого рахунку, зламавши систему або підібравши пін-код. Такого не станеться з Біткоіном, якщо ви самі не загубите пароль.
money_05
Система дуже захищена. Не існує єдиного реєстру гаманців, тому ніхто не може отримати доступ до нього. Записи про гаманці є на мільйонах комп'ютерів по усьому світу. А тому немає можливості зайти і зламати цю систему.
Якщо раніше в усіх фінансових операціях посередником виступав банк, який брав комісію за свої послуги, то у випадку з Біткоіном на вас не лежать жодні додаткові витрати.
Просто з одного боку, і складно з іншого. Складно тому, що ми ще не звикли до швидкого переходу до нових технологій. Та за ними - майбутнє, а отже як мінімум знати про них потрібно.