ЦІКАВЕ

Автор: Katrin
Багато і ще більше: як буде збільшуватися населення Землі
Останнім часом розмови про постійно зростаючу кількість жителів нашої планети розглядаються, як глобальна катастрофа. І це зрозуміло, адже ресурси, необхідні для підтримки нормальної життєдіяльності планети не вічні, і дуже швидко вичерпуються. А значить, через якийсь час їжі і води може на всіх не вистачити. Що ж говорять експерти з цього приводу, та яку максимальну кількість людей зможе вмістити наша планета?
overpopulation2
Лише за минулий рік населення Землі збільшилось на 83 млн і на сьогодні становить 7 473 690 000 людей. Німецький фонд «Населення світу», аби зрозуміти переваги в національностях, запропонував уявити світ, як село, в якому 100 жителів. Серед них буде 60 азіатів, 16 африканців, 10 європейців і ще 14 людей різних національностей. Таким чином, не важко зрозуміти, де приріст є найбільшим.
Згідно статистиці ООН до 2030 року число людей зросте більш ніж на мільярд, а в 2050 буде становити вже близько 11,2 млрд.
perenaselenie-770x385
Навіть найбільш віддалені поселення стають людними. Туристи все частіше відкривають для себе потаємні куточки нашого світу, прокладаючи туди дорогу великій кількості не тільки мандрівників, а й жителів з найближчих регіонів.
Експерти стверджують, що в майбутньому збільшуватися буде переважно населення міст. Цей процес відбувається ще з 30-х років минулого століття, і на сьогодні люди, що були зайняті в сільському господарстві масово тікають до мегаполісів, освоюючи інші спеціальності – виробничі та в сфері обслуговування.
58398429
Але мегаполісами, які вміщують більше 10 млн людей, дуже важко керувати, тому звичним явищем стануть міські агломерації, які об’єднуватимуть частину міста та прилеглі населені пункти. Такі приклади вже є, і вони ефективно функціонують – територія навколо Нью-Йорку та дельта Перлової річки в Китаї.
Але такі великі міста в економічно розвинутих країнах  не мають можливості прийняти всіх, хто прагне в них жити, а тому зростання буде відбуватися переважно в мегаполісах тих країн, де рівень життя та доходів громадян на даний момент визначається як середній та низький.
Добре це чи погано? З одного боку, ситуація не викликає занепокоєння, адже рівень споживання та потреб у такої категорії людей зовсім не високі. А це значить, що, наприклад, забруднення навколишнього середовища в таких населених пунктах набагато нижче, аніж в тих, де економічна ситуація більш сприятлива.
planeta
Та з іншого боку, переживати є чого. На жаль, людство, на шляху до збагачення та задоволення своїх потреб, так і не навчилося правильно розподіляти ресурси, а тому споживання часто перевищує верхню межу, за якою слідує катастрофічна нестача ресурсів. До того ж, у подібних ситуаціях завжди знайдуться ті, хто на цьому зароблятиме. Так, наприклад, в країнах, де існує проблема з водою, населення змушене купувати воду за неймовірно завищеними цінами.
Отже, вихід досить банальний – людству варто знизити свій споживацький рівень, в той же час, не відмовляючись від благ цивілізації. І тільки в такому випадку Земля зможе вмістити суттєво збільшену кількість населення, маючи можливість забезпечити його всім, що необхідно для життєдіяльності.
228001_original
Щодо континентів, то найбільший приріст прийдеться на Африку, де за прогнозами у 2100 році буде жити вже 4 млрд. жителів, а не 1 млрд, як зараз. Вчені впевнені, що кожен четвертий землянин буде мешкати саме на території Африки. Тож, як говориться, варто починати з малого – з себе. Тоді, можливо, ми зможемо змінити і увесь світ.