ЦІКАВЕ

Автор: Kuvshinka
Книжковий Арсенал 2017: друковані новинки, смаки президента та незвичайні експерименти
Уявіть собі місце, де будь-яка фантазія реальна. Місце, де можна з легкістю мандрувати у часі. Місце, де тебе оточують люди із зацікавленим поглядом, і зовсім немає тих, хто й досі шкодує за ВК та Однокласниками.
Книжковий Арсенал 2017 – місце, де час спливає дуже непомітно, як, власне, і всі кошти. 5 днів, десятки тисяч книг та, мабуть, сотня тисяч відвідувачів (чекаємо на офіційний підрахунок, хоча беручи до уваги тенденцію до зростання кількості відвідувачів таких заходів (2 роки тому - більше 70 тисяч, 1 рік тому - 93 тисячі) то може і значно більше.
3
Найбільш очікуваний захід для поціновувачів дозвілля в компанії з книгою. КА ґречно вітав усіх: від наймолодших читачів до президента України. Петро Порошенко завітав на Арсенал із дружиною та придбав декілька книжок, присвячені мистецтву, історії та дитячі казки.
Президент на КА2017
Також варто зазначити, що було багато дітей «нечитабельного віку», для яких були заздалегідь приготовані майданчики, де вони з користю проводили час, поки батьки спустошували свої гаманці.
1
А кожен дорослий на мить міг уявити себе однорічною дитиною, піднімаючись на величезний стілець, посидівши за гігантським столом та потримавши в руках дуже важку чашку. Після таких нібито смішних експериментів, якось дуже швидко переглядаєш своє бачення на виховання та спілкування з реально маленькими людьми.
дитинство
Напередодні найбільші видавництва представили свої новинки та, навіть, робили ставки на те, що ж викличе серед українців найбільший інтерес. Вже за кількадень ми дізнаємось, хто ж став лідером продажу на КА 2017. А поки що представляємо вам книги, які, на думку видавців, займуть почесне місце на полицях книгоманів.
Насім Талеб – Чорний Лебідь (Наш Формат)
чорний лебідь
Світовий бестселер нарешті перекладений українською. Малоймовірну подію, яка має колосальні наслідки, письменник Насім Талеб називає Чорним лебедем. Чи можливо було спрогнозувати прихід до влади Гітлера і Другу світову війну? А наслідки інтернету чи поширення ісламського фундаменталізму? За словами автора, усім, що має хоч якесь значення, керує Чорний лебідь.
Алім Алієв і Севгіль Мусаєва. «Мустафа Джемілєв. Незламний» (Vivat)
незламний
Джемілєв присвятив своє життя боротьбі з системою, пройшов через радянські в’язниці і став символом повернення депортованого народу на рідні землі. Після анексії Криму у 2014 році в його історії почалися нові випробування. Тепер знаний правозахисник та уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу на міжнародному рівні відстоює права своїх земляків.
Девід Герберт Лоуренс, «Коханець леді Чаттерлей» (Видавництво Старого Лева)
Коханець леді Чаттерлей
«Коханець леді Чаттерлей» — останній і найбільш відомий роман англійського письменника Девіда Герберта Лоуренса. Перша публікація у 1929 році викликала скандал і була затаврована як порнографія. Тим не менше книгу вважають атласом анатомії любові — у ній без прикрас та завуальованості розповідається про еротику, сексуальність та жіночу чуттєвість.
«Українські жінки в горнилі модернізації». Під загальною редакцією Оксани Кісь (КСД)
українські жінки
Історія ХХ століття з точки зору впливу жінки на суспільство. Книга викликає у читачів інтерес, адже тут піднімаються теми, якої досі не торкались.
«Плутократи. Епоха нових багатих і занепад старої системи» Христя Фріланд (Наш Формат)
плутократи
В книзі автор хоче зрозуміти, як міняється світова економіка, придивившись до життя еліти: хто ці люди, звідки їхні гроші, що вони думають і який стосунок мають до решти. Це не книга про багатих та знаменитих, це більше пошук відповіді на питання - чи є зв'язок між грошима, політикою та ідеями.
Джон ЛеКарре, «Нічний адміністратор» (Видавництво Старого Лева)
нічний адміністратор
Для всіх, хто не дивився серіал із Хью Лорі та Томом Гіддлстоном у головних ролях про нічного адміністратора в готелі. А якщо й дивилися, істину про те, що книжка завжди більш захоплива, ніж екранізація, ніхто не відміняв. «Нічний адміністратор» — шпигунський роман, написаний колишнім працівником британської розвідки Джоном ЛеКарре. У центрі сюжету — адміністратор готелю та колишній солдат Джонатан Пайн, який стає свідком підозрілих подій і повідомляє про них британській владі. Після цього починають помирати близькі йому люди, і Пайн вирішує виступити проти «найгіршої людини на планеті».
Також Видавництво Старого Лева робить значну ставку на Ернеста Хемінгвея із книжками «Старий і море» та «Фієста. І сонце сходить», та, судячи із постів в Інстаграмі, не дарма.
ернест гемінгвей
Що ж велика літературна подія України відбулась, і відбулась, як то кажуть, на славу. По завершенню маємо величезні списки мастридів від видавців та критиків, з якими ми ще обов`язково будемо вас знайомити. Маємо, що робити, маємо, що читати. А те, що Книжковий Арсенал збирає людей з усієї України та ще й у такій кількості дає нам оптимістичну надію на майбутнє, адже нація, що читає, приречена бути успішною.