5 найкращих програм-трекерів для здоров’я і харчування
Наше життя сьогодні важко уявити без досягнень науки і техніки. Світ, що активно ділиться, передає і отримує інформацію не може існувати без необхідних гаджетів. Так, деякі з них – лише статусні речі, придбання яких можна було б відкласти, або і взагалі відмовитися. А інші – справжні помічники.
Трекери – це спеціальні додатки, які допомагають вести рахунок, слідкувати за динамікою розвитку, тривалістю різноманітних процесів та співвідношенням між різними величинами, діями і т.д.
На перший погляд, занадто важко. Але не поспішайте відволікатися. Почнемо з прикладу. Ви сіли на дієту, і повинні обмежити вживання калорій. Та шукати таблицю з показниками калорійності продуктів, щоразу вишукувати в ній потрібний пункт, занотовувати в блокнот, рахувати – занадто марудно. Інша справа – програма, яка все зробить сама, варто вам тільки ввести назву продукту, який збираєтеся з’їсти. Це і є трекер.

До речі, 7 з 10 америкаців, зідно останніх досліджень, щоденно щось рахують таким чином.
Ну і перед тим, як серйозно зайнятися побудовою графіків і таблиць, експерти радять чітко визначити свої цілі. Тільки так ви зможете розуміти, чи справді допомагають вам подібні додатки.
Water Balance
Всім відомо, що без достатньої кількості води організм починає швидко старіти. За допомогою цього трекера ви можете фіксувати кількість випитої рідини, і слідкувати, чи дорівнює вона нормі. До речі, норму програма вирахує, залежно від вашого зросту і ваги.
FatSecret
Якщо раніше в нашому розпорядженні були тільки таблиці калорійності основних продуктів і страв, то розробники цього трекеру попіклувалися про те, щоб ви могли довірити і розповісти йому про кожен продукт, який з’їли. Можна обрати навіть конкретну торгову марку продукту, і їжу, куплену у супермаркеті, а також зазначити страви, які ви споживали в кафе або ресторанах.
Якщо ж продукту не виявиться в списку, ви можете легко додати його, просканувавши штрихкод за допомогою смартфону.
RunKeeper
Чудова програма зі стандартним набором функцій для тих, хто слідкує за своїм здоров’ям, і зайнявся бігом. Фонова музика, постановка цілей та вибір дистанції доступні в стандартній версії. Та головна «фішка» цього трекеру в тому, що він здатен чудово мотивувати до суперництва з друзями через соцмережі.
Smart Alarm
Цей сервіс буде корисний як спортсменам, які мають на меті збільшити м’язову масу (бо в переважній більшості вона формується уві сні), так і для звичайних людей, яким так само потрібні 7-8 годин сну для хорошого самопочуття.
Встановивши Smart Alarm на свій смартфон, и поклавши його поруч з ліжком, ви почуєте сигнал будильника в найсприятливіший для пробудження час. Всі ваші рухи, посапування та інші звуки під час сну програма буде сприймати і аналізувати, визначаючи на основі цього фази сну. Ваша головна задача – встати з ліжка після дзвінка, аби мати хороше самопочуття та гарний настрій.
Ці прості програми-трекери, звичайно, не гарантують вам неймовірних результатів і реалізації поставлених цілей. Та йти до них таким чином буде набагато простіше.