ЦІКАВЕ

Автор: Katrin
5 кращих сучасних українських поетів
21 березня у світі відзначають День поезії. Незважаючи на те, що часи, коли чоловіки залицялися до прекрасної статі шляхом виразного читання романтичної лірики минули, вірші не перестали бути популярними. І сьогодні пропонуємо згадати про найвідоміших сучасних поетів.
Адже поезією і сьогодні зачитуються, надихаються та насолоджуються.
DSC_58541
Юрій Іздрик
Його перші вірші були надруковані у Польщі. В Україні перші творчі доробки Юрія Іздрика у вигляді поетичного циклу "Десять віршів про Батьківщину" були опубліковані у перших номерах журналу "Четвер".
Поета та письменника Іздрика друзі часто називають людиною-оркестром, бо окрім літературної діяльності він ще й активно займається живописом та музикою.
***
Cекунди не мають виміру –
це тільки удари серця
у думки немає вибору –
це тільки проекція смерті
у слова немає запаху
а є тільки колір і смак
ти можеш мені сказати
чому це насправді так?
160311
Юрій Андрухович Свого часу він став засновником Асоціації українських письменників. А в 16 років, ще навіть не пробуючи скласти слова у вірші, вже відчував себе поетом. Саме ця людина стала першовідкривачем української літератури на Заході, і ці спроби виявились дуже вдалими. В Німеччині його нагородили медаллю Гете за відкриття української літератури німецькому читачу.
***
Сади будинків — цегляний едем,
де лагідно мовчать скульптурні звірі,
де ранні позивні тремтять в ефірі,—
ми їх на мову птаства покладем.
Поля дахів лежать, мов заповіт,
розліт вікна дорівнює вітрилу,
і тихо сяє з-під каміння й пилу
рослинний пломінь — давній горицвіт.
Serhiy_Zhadan_2015
Сергій Жадан
Сергій - не просто творча людина, що радує читачів віршами та прозою, він ще й активний громадський діяч, що не стоїть осторонь подій, які відбуваються в країні. За це українці поважають його ще більше, бо ж не тільки словом, а й ділом, як то кажуть. Письменник та поет знаходить час не лише на написання власних творів, а й залюбки займається перекладом.
***
Декому краще вдаються приголосні, декому голосні.
На неї не можна було не звернути увагу – вона сміялася уві сні.
Я подумав: вона так легко вгризається в шкіру, не знаючи, що ця шкіра моя.
Якщо вона коли-небудь прокинеться – добре було б дізнатись її ім’я.
107072
Іван Малкович
Засновник відомого видавництва "А-ба-ба-га-ла-ма-га" із задоволенням пише вірші як для дорослих, так і для дітей. Серед його книг є навіть "Абетка", яку автор придумав, їдучи в потязі. Авторські вірші та неймовірно гарні ілюстрації Костя Лавро були відзначені багатьма нагородами та преміями.
***
Їжачатко з їжачком
Їли кашу з молочком
Кашка була солодка
Моя казка - коротка.
orig-1447262741-1456467875
Андрій Любка
Вірші поета перекладені десятьма мовами, а збірка оповідань "Кімната для печалі" була номінована на нагороду "Книга року ВВС". Андрія Любку знають, як скандального митця, відомого своїми різзкими коментарями. Саме він писав про алкоголізм Тараса Шевченка, й книги називав "курвами, що ходять по руках". Та це не ззаважає йому бути одним з популярних поетів сучасності.
***
хочеш я буду липнем
хочеш я буду червнем
хочеш я буду лишнім
хочеш я буду первим
хочеш я буду небом
хочеш я зроблю пекло
хочеш мене у себе
дай мені так запекло
дай мені сильно ситно
дай мені так таємно
хочеш я зроблю липень
хочеш я зроблю червень.