MUST...

Автор: Katrin
Must see: "Чорна пантера"
Небагатьом кінокартинам вдається створити справжню бурю серед глядачів, але "Чорна пантера" це зробила. Поціновувачі цікавого та якісного кіно, все ще перебуваючи під враженнями від "Зіркових воєн", різко переключили свою увагу на новий, практично революційний фільм, що за перший тиждень прокату зібрав 242 млн.доларів. До речі, тим самим обійшовши славнозвісні "Зіркові війни".
Це перша повноцінна, велика картина студії "Marvel", що стала практично революцією світового кінематорафу. Чому? А тому що привернула увагу в першу чергу своїм сюжетом та героями. Зараз розповімо детальніше.
mv5bmtc2mzg5ode1nl5bml5banbnxkftztgwntkyntq5mji_v1_sx1777_cr001777937_al_
Чорна пантера - перший темношкірий супергерой в світі. В США до кінотеатрів цілими компаніями йшли афроамериканці, аби нарешті побачити героя, з яким вони могли б себе порівнювати та ототожнювати.
Блейд, Люк Кейдж та інші герої коміксів були створені набагато пізніше легендарного супергероя.
Та "Чорна пантера" не просто супергеройське кіно. Це картина, яка зачіпає теми рабства, колоніалізму та афрофутуризму з такого боку, який часто не розглядають режисери касових картин, і який взагалі не висвітлюється в коміксах. Це фільм, що повинен мати зворотній відгук, міцний зв'язок з глядачем.
MV5BMTc0OTI2MTYxM15BMl5BanBnXkFtZTgwODg2NjI5MzI-._V1_SX1777_CR001777937_AL_
Деякі критики ставлять вихід "Чорної пантери" в одну ланку з обранням президентом темношкірого Барака Обама. Про що ж цей фільм? Дії відбуваються в уявній країні Ваканді, яка, ховаючись за маскою "країни третього світу" насправді є державою, що легко випереджає навіть передові країни світу. А добрий принц Т'Чалла, що править Ваканді, перетворюється періодично на Чорну Пантеру, аби навести лад у країні.
Тож, для тих, хто любить не просто героїв, а ще й достатньо глибокий зміст, варто переглянути картину режисера Райана Куглера.