MUST...

Автор: Katrin
Must read: Ірена Карпа
Зима - пора особливого затишку, коли найбільше хочеться закутатися в теплу ковдру, і з чашкою улюбленого напою в руці поринути у світ цікавої літератури. Але її вибір сьогодні настільки великий, що в ньому легко загубитися. Саме тому ми продовжуємо рекомендувати вам те, що читали самі. Сьогодні це книжки Ірени Карпи.
Відверта, прямолінійна, проста та провокаційна, Ірена Карпа завжди була однією з найяскравіших представниць літературного світу України. Спочатку прихильники знали її як співачку, а пізніше відкрили для себе і як письменницю.
Що ж з її творів варто прочитати в першу чергу? Ось наш невеличкий топ:
0_5d711_58414f77_orig
"Фройд би плакав"
Якщо хочете за короткий час поринути в десяток історій - смішних та сумних, ліричних та прозаїчно-побутових, а разом з тим вирушити у віртуальну мандрівку, тоді ця книжка обов'язкова для прочитання.
Головну героїню, що вирвалась з полону щоденних справ та обов'язків несе. Тут буде все - подорожі, наркотики, сексуальні партнери на один раз, життя в дорогих готелях та палатках. Героїня чудово відчуває кожну з країн, колорит, менталітет. А ще автор не забуде згадати і про "наших" - відпочиваючих та важко працюючих.
525515836_1_644x461_rena-karpa-bitches-get-everything-cherkassy
«Bitches Get Everything»
Любов до історій про розкуте та розгульне життя головних героїв - в крові у Карпи. В цій книзі немає сльозливих історій кохання, але є свобода, індивідуальне бачення світу та абсолютно пофігістичне ставлення головної героїні до думки оточуючих.
Вона - режисер, який знімає нестандартне кіно, яке не всі розуміють, забороняють. Але ж нагорода завжди знайде свого героя. І в «Bitches Get Everything» - це приз Венеціанського кінофестивалю.
1372920184_12121
"Перламутрове порно"
Якщо розраховуєте отримати добрячу порцію літературної еротики, або більш того - порно, про яке йдеться в назві, не сподівайтеся. Його в романі немає. Як і чіткого сюжету. Хоча, чому дивуватися, адже справжнє життя теж не йде за планом.
Всі, хто вже встиг прочитати "Перламутрове порно" відзначають, що роман більше схожий на збірку нотаток - листи, спогади, повідомлення, анекдоти, шматки статей, мандрівні есе. Все це буде кружляти навколо головної героїні Катакани Клей - невдоволеної життям, страждаючої від безлічі екзистенційних проблем та надзвичайно обожнюючої подорожі та занурення в культуру інших країн.
2d1305f------
"День усіх білок"
Багато хто не ризикує купувати книжки Карпи тому що вважає їх надто матюкливими та відверто молодіжними. Та для тих, хто вміє бачити суть, такі обмеження просто не існують. І відійшовши від дорослих тем, письменниця згадала про свою давню мрію - написати правильну дитячу книжку. Правильну, як говорить сама Ірена, це не таку, де все занудно та педагогічно, а таку, яка була б цікава і дітям, і їх батькам.
І вона з'явилась. "День усіх білок" - надзвичайний твір. Там є пригоди, живість, справжність. Сюжет не залишився і без нотки хуліганства, без якого важко уявити всю творчість Карпи, але тут воно добре. Книга навчає дітей боротися за свої права та берегти природу.
ифинЕкфмуд
«Baby travel. Подорожі з дітьми або, Як не стати куркою»
Як говорить сама Карпа - "це книга для друзів, наявних та потенційних", бо написана вона просто і зрозуміло. В ній велика кількість історій з власного досвіду мами двох дітей, періоду вагітності, подорожей та інших принад життя. Інколи звичайних, інколи дивних і захоплюючих, а часом і зовсім неймовірних.
В книзі можна знайти і поради, і особисту думку автора, і велику кількість суспільно-культурних відкриттів. Цікаво для тих, хто мріє багато подорожувати, але переживає, що з маленькою дитиною це буде вкрай важко.
Ірена Карпа - незвичайна. Вона неполіткоректна, матюклива і епатажна. Її твори - то настрій, то зрив даху, то глибокий зміст сучасного життя, який треба вміти побачити та відчути.