«За мир та збереження Матінки Землі»
«Сашко, негідник ти такий, перестань витоптувати квіти на клумбі, Грінпісу на тебе немає!», - кричить бабуся Марія сусідському хлопчику. Та насправді всесвітня організація Greenpeace має більш глобальні цілі. За час свого існування, а це не багато, не мало - 46 років, вона привнесла в світовий порядок держав багато змін. Та не обійшлося і без скандалів.
Все почалося в 1971 році, коли невеличка команда ентузіастів виступила проти ядерних випробувань на Камчатці, відправившись туди з протестом на риболовецькому судні. На його борту був викарбуваний напис «Greenpeace» - «Зелений мир». На той час випробування і справді були згорнуті, скоріше через небажання створювати публічний скандал, а команда зарахувала свою першу перемогу та почала ходу по усьому світу.

Пізніше були сформовані основні
принципи і цілі роботи цієї організації:
1. Підтримка миру та засудження війн і насилля.
2. Сприяння екологічному відродженню планети.
3. Привернення уваги людей до екологічної культури та збереження природних ресурсів.
Грінпісівці активно виступають проти забруднення океанів, полювання на китів, ядерних випробувань, припинення виготовлення та використання токсичних речовин та введення екологічного землеробства.

Все це справді дуже важливо, але виникає закономірне питання – яким чином організація, яка не залежить від жодної країни та не фінансується конкретним спонсором має можливість впливати на державні рішення країн?
Якщо копнути глибше, виявляється, її ієрархії може позаздрити будь-яка військова організація – все чітко, регульовано та визначено.
Фінансування компанія отримує від фондів та особистих пожертвувань членів. Та от виявляється, що в фонди ці гроші потрапляють якраз від банків, корпорацій та багатих людей. А отже, опосередковано Грінпіс все ж має впливових покровителів.

Не можна, звичайно, говорити про всіх. Нижча ланка цієї організації – якраз ті самі активісти, які частіше всього виступають за ідею, а не за гроші, працюють справді на благо досягнення поставлених цілей. Та виші ланки управління є, все ж таки, комерційними.
Суть одного з скандалів, в якому був замішаний Грінпіс, полягала в тому, що активісти, в процесі боротьби з проблемою парникових газів та токсичних речовин, стали вимагати заборони виготовлення фреонових холодильників. В результаті виявилося, що за подібними акціями стояла ініціатива цілком конкретного виробника електроприладів.

Та Грінпіс продовжує свою діяльність, незважаючи ні на які прикрі ситуації, скандали та арешти. Сьогодні він об’єднує 28 національних та регіональних організацій та продовжує розширювати свої кордони.