Вся правда про засоби захисту від сонця
Зазвичай ті, хто дуже чекає літа, починають готуватися до нього ще взимку. Так в шафі з’являються нові рушники для пляжу, білизна для купання, різноманітні атрибути у вигляді надувних матраців, м’ячів, басейнів. Та обов’язковим пунктом у списку речей, які знадобляться на пляжі, є сонцезахисні креми. І якщо ви піклуєтесь про власне здоров’я, нехтувати цим пунктом не варто. Якими вони мають бути, і чи всі є однаковими, спробуємо розібратися.
Намащувати червону як буряк шкіру сметаною, або навіть аптечним препаратом від опіків – сумнівне задоволення. Тому в погоні за дозою вітаміну Д варто суворо обмежувати перебування під прямими променями.
Бо сонце, незважаючи на приємне тепло, «дарує» ще й додаткові бонуси у вигляді активного старіння шкіри, та підвищення ризику розвитку злоякісних утворень. То що ж варто пам’ятати, обираючи крем для та від засмаги?

1. Існує три типи сонячних променів, найнебезпечнішими серед яких є тип УФ-А (в міжнародній класифікації позначаються як UVA). Вони найдовші, тому легко проникають крізь атмосферу. Обираючи засіб захисту, звертайте увагу на маркування. Його компоненти мають бути дієвими саме проти UVA.
2. Кожен ефективний засіб має індекс захисту, який вимірюється в SPF. Його рівень може бути в межах від 2 до 50. Якщо ваша шкіра зазвичай починає червоніти після 5 хвилин перебування на сонці, то крем з SPF 10 дає можливість збільшити цей час в 10 разів, тобто ви можете дозволити собі засмагати протягом 50 хвилин, не боючись отримати опіки.

Звичайно, чим більший індекс захисту, тим довшим може бути перебування. Та дерматологи застерігають - 100% захисту не дає жоден засіб. Тому найкращий спосіб вберегти себе від почервонінь та опіків – це обмежувати перебування на сонці.
3. Варто також зауважити, що рівень захисту, наприклад, SPF 30 та SPF 50 не надто різняться. Перший запобігає проникненню 93% променів, а другий 97%. Тобто різниця є не такою вже й суттєвою. Тому при нетривалому перебуванні на сонці навіть засіб з SPF 20-30 чудово вбереже вашу шкіру.

4. Час на безпечну засмагу визначається не тільки вашим кремом, а й типом шкіри. Не варто думати, що дівчина чи чоловік з порцеляново-білою шкірою, придбавши засіб з SPF 50, зможуть без ніякої шкоди для здоров’я перебувати на сонці протягом 5 годин. Чим світлішим є тип шкіри, тим меншим повинен бути час на засмагу.
5. Уникайте засобів від/для засмаги з ретинолом. Вітамін А, він же ретинол, допомагає боротися з шкідливими променями. Та останні дослідження доводять, що саме ця складова під дією сонця може перетворюватися на небезпечний канцероген.
Насолоджуватися літніми днями, відпусткою, вихідними на пляжі – чудова ідея. Але тільки в тому випадку, якщо ви потурбувалися заздалегідь про власне здоров’я. Засмагайте правильно!