Без рубрики

Автор: Lucky
Вчені відправлять привітання інопланетянам
Після десятиліть безплідних пошуків позаземних сигналів вчені вирішили, що настав час спробувати щось інше. Сказати "здрастуйте" першими, – передає "Популярная Механика" з посиланням на Phys.org.
Нова організація під назвою METI (тобто, Messaging Extra Terrestrial Intelligence, Відправлення повідомлень інопланетного розуму) планує посилати сигнали до віддалених планет, а не чекати, поки хтось пошле їх в сторону Землі.
До 2018 року проект збирається відправити повідомлення за допомогою радіо і лазера на кам'янисту планету біля Проксіми Центавра, найближчої зірки до нашої системи, а потім і до більш віддалених світах, що знаходяться в сотнях і тисячах світлових років.
Це буде перша спроба людства відправити потужні, повторювані і навмисні сигнали в космос, причому до одних і тих же зірок протягом місяців або навіть років.
"Якщо ми хочемо почати розмову, яка триватиме багато поколінь, то треба навчитися осягати інформацію і ділитися нею", – говорить Дуглас Вакоч, президент METI, раніше займався міжзоряними посланнями в SETI.
На даний момент частина проблеми полягає в тому, як скласти ідеальне повідомлення, щоб сказати "Привіт". Зрозуміло, проект викликав чимало критики. Деякі запитують, а якщо інопланетяни ворожі, чи потрібно нам давати їм знати, де ми знаходимося? Наприклад, науковий фантаст Девід Брін і відомий фізик Стівен Хокінг кажуть, що ми не повинні привертати до себе уваги.
Інші експерти зауважують, що варто почекати, поки ми будемо краще розмовляти, а потім використовувати працю правильно організованих міжнародних груп з міжнародними консультаціями. "Незрозумілими немовлята не завжди добре виглядають під час розмови дорослих, – каже Ендрю Френкной, завідувач кафедри астрономії в коледжі Футхілл. – Діти стають дорослими, коли вчаться і слухають, так чому б поки не вчинити, як вони?". Правда, він же зазначає: "Якщо всі, хто міг відправити повідомлення, вирішать, що краще тільки приймати їх, космос дійсно стане дуже тихим місцем".
Джерело: segodnya.ua