Без рубрики

Автор: alena
Українська снігова скульптура здобула перемогу
Українська команда здобула перемогу на міжнародному фестивалі снігової скульптури World Snow Festival, що проходив у Швейцарії. У конкурсі цього року брали участь десять країн.
Команда з чотирьох чоловік - Богдан Куцевич, Олексій Пода, Олексій Козак і Джонатан Райнер - за чотири дні спорудила з брили снігу містичний плащ з посохом. "Темою конкурсу була магія, і ось наша задумка: у глядача повинно виникнути відчуття, що маг щойно пішов, залишивши свої речі, і будь-хто може їх приміряти", - розповів Олексій Пода.
Команда з'явилася чотири роки тому і взяла участь вже в семи конкурсах - у США, Китаї, Норвегії та інших країнах. За словами хлопців, умови завжди однакові: команда отримує 25-30-тонний куб спресованного снігу розміром 3,5 на 3,5 метра і чотири дні на створення скульптури. "І тут як пощастить - у нас, бувало, траплялися каміння і навіть пляшки. Тому за куб тягнуть жереб. Від удачі залежить ще й розташування на майданчику з освітленням. Тому що сонячне світло має велике значення - без нього скульптура не зчитується і зливається з землею. в Гріндельвальді майданчик був оточений гірськими хребтами на висоті 1000 метрів, і сонце потрапляло на нього всього дві години на день. Зате простояти фігура може кілька місяців", - розповів Пода.
У теплу пору року хлопці відточують свою майстерність на конкурсах скульптур з піску і готуються освоїти крижану скульптуру, а не тільки снігову. "Наша мета - конкурс на оформлення кімнати в знаменитому крижаному готелі в Швеції. Там потрібно буде зробити всі меблі - від ліжка до чашок", - зазначає Пода. За його словами, в Україні вони - єдина команда такого профілю, і тому доводиться стежити за трендами зарубіжних колег.
2