У дитинстві, як тільки випадав перший сніг, - всі радісно бігли на двір ліпити сніговика. Чи полюбляєте ви зараз цю дитячу, казкову забаву? І як часто цим забавляєте свою малечу і себе? Адже
сніговик, то традиційний символ зимових свят не тільки в Україні, а і у різних куточках світу. І якщо цю традицію не виконувати - це означає - вкрасти в себе масу позитиву і зимову казку.
І саме тому, пропонуємо Вам добірку цікавих фактів про сніжну пару: сніговика і снігову бабу.
*1 Взимку 1494 року у Флоренції пройшов сильний снігопад. Правитель Флорентійської республіки П'єро де Медічі, який увійшов в історію під ім'ям П'єро Дурний (або Невдачливий), викликав Мікеланджело і замовив йому зліпити снігову статую. Робота була виконана, і сучасники відзначали її красу, але жодних відомостей про те, як виглядав сніговик або кого він зображував, не збереглося.
*2 Поява Снігової баби бере початок з часів Русі. Було прийнято вважати, що засніжені, холодні зими виникають завдяки духам жіночої статі. А ось заспокоїти їх люди намагалися таким способом – зліпивши жінку-сніговика. Так сказати, віддати данину духам взамін на добру і теплу погоду.
*3 Раніше, ще до початку XIX століття сніговики були образами поганого та злого. Таке сприйняття і ототожнення людини зі снігу було засновано на дуже холодних зимах. Погоди приносили багато бід і забирали чимало життів, в наслідок чого народ не виявляв доброти до таких героїв.
*4 У Норвегії в темний час доби люди обходили сніговиків десятою дорогою, так як побачити снігову фігуру ввечері було поганим знаком, а розглядати сніговика з вікна вночі взагалі вважалося небезпечним.
*5 В Україні ж до сніговиків навпаки ставилися як до чарівника, який міг допомогти і зменшити холод. Мітла давалася сніговику, щоб він міг полетіти на небо. Також в Україні розрізняються поняття сніговик і снігова баба. Остання – уособлення небесних німф на землі, яка відповідала за снігові бурі і хуртовини.
*6 У Румунії особливе значення надають декоруванню зони декольте сніговика. Не важливо, хто він - чоловік чи жінка, на ньому повинне бути намисто-оберіг (в'язка часнику).
*7 В країнах Європи чуже поява простого сніговика. Йому необхідні обов'язкові аксесуари – гірлянди, шарфи, капелюшки, шапочки та рукавички. Без цього всього картина не має ніякого значення для жителів Європи.
*8 Важлива частина образу сніговика – його ніс. Він обов'язково повинен бути зроблений з якогось овоча довгої форми. Приміром морква або кукурудза, а в самих витончених країнах – вишня.
*9 Один з найбільших сніговиків зробили в лютому 1999 р в місті Бетел, штату Мен. Його назвали «Ангус, Король Гори» на честь Ангуса Кінга, який був тоді губернатором Мена. Сніговик був 35 метрів заввишки і понад 4000 т вагою. У 2008 році, тут же, зробили сніговик ще більший: висотою: 37 м і вагою 6000 т.
*10 В 2012 році, на території туристичного комплексу «Буковель» зліпили найбільшого сніговика в Україні. Його висота сягає 4,85 м (без капелюха). У ліпленні приймали участь всі бажаючі.
Доречі, цією забавою можна займатись не тільки взимку)