Без рубрики

Автор: Katrin
Центеніали – покоління майбутнього
Вони вже навколо нас, повсюду. Вони розумніші, швидше навчаються і знають реальну ціну інформації. Це покоління зовсім відмінне від тих, хто переступив межу 30-річного віку, і саме їм належить найближче майбутнє. Можливо ви чи ваші діти – центеніали, хочете дізнатися більше? Читайте далі.
Вони не поділяють світ на реальний і віртуальний, а їх життя повністю пов’язане з сучасними технологіями. Центеніалів ще називають поколінням Z. Колись така назва була відома нам хіба що з фантастичних фільмів, а сьогодні ми живемо поруч з ними. Хто ж вони насправді?
Це покоління, яке народилося після 1996 або 2000 року. Такий невизначений діапазон існує тому, що досліджень з цього приводу ще дуже мало, і точно визначити, з якого точно віку дитина потрапляє до категорії центеніалів поки важко.
Але з основними характеристиками таких особистостей дослідники визначилися вже давно. Це покоління не пам’ятає часів, коли гаджетів не було взагалі, вони виросли практично «в обіймах» з улюбленим ноутбуком, планшетом чи смартфоном, і проводять з ними велику кількість часу.
Такі діти намагаються отримати від сучасних інформаційних та технічних досягнень все, що можливо. Наприклад, щоб максимально спростити своє навчання, відпочинок або хобі, вони залюбки користуються сотнями додатків. Спілкування в мережі для них пріоритетніше, ніж в реальності, але робити це вони бажають анонімно. До речі, ніяка реклама на них не діє, на відміну від людей, що старші за віком. Іноді навіть складається враження, що в підсвідомості центеніалів встановлено щось на зразок «адблоку».
large-preview-fmami140316_2
Часто батьки і люди старшого віку перебувають в стані розгубленості – як достукатися до таких дітей, і спробувати налагодити контакт? Насправді, все просто. Центеніали – не роботи, і не люди з захворюваннями. Це покоління просто сприймає інформацію візуально, тому краще один раз показати, ніж сто разів сказати.
По-друге, варто налаштуватися на швидкий темп, тільки так можна встигнути за ними. Ті, хто збирається вести довгі перемовини, або по кілька разів переглядати один і той самий проект, однозначно програють, адже центеніали, за рахунок частого переключення уваги, набагато швидше приймають рішення.
Вони виросли в мультикультурному середовищі, тому для них неважливі мова, національність, походження, колір шкіри, кількість грошей у співрозмовника чи нового знайомого. Толерантність, напевно, одна з особливих рис таких людей. Та це далеко не всі цікаві факти. Не варто недооцінювати таланти таких дітей, в майбутньому вони зможуть створювати справжню візуальну красу. Адже саме вони знають, як зробити картинку або фотографію красивою, і коли її треба продемонструвати загалу, щоб отримати найбільшу кількість лайків. Коли такі люди вийдуть на ринок праці, багатьом роботодавцям пощастить отримати унікальних спеціалістів, а тим, хто все ще пручається йти в ногу з часом доведеться поступитися в конкурентній боротьбі.
033e69bce7779abbf3e4f4969c85db96
Інколи може здатися, що центеніали менш освічені, але це зовсім не так. Хибне враження складається через те, що підлітки, які підпадають під цю категорію, просто менш сконцентровані, їх увага постійно «розривається» між цікавим навколо них. Але на відміну від того ж старшого покоління, вони більш працьовиті і скеровані на досягнення високих результатів. Вже в середній школі більшість з них починає розробляти стратегію отримання майбутніх прибутків, підшуковуючи найвигідніші варіанти роботи. Крім того, вони більш уважно ставляться до свого здоров’я, та часто відмовляються від вживання алкоголю та паління.
Це справді дещо суперечливі особистості, та за ними – майбутнє. І вважаємо, що не варто нарікати на безнадійність сучасної молоді, вона просто відмінна від попередніх поколінь, але від того зовсім не гірша.