Історія українського кінематографу почалася у 1896 році, коли фотограф Альфред Федецький з Харкова відзняв кілька короткометражних сюжетів, представивши їх загалу в оперному театрі. Сьогодні наше кіно переживає епоху відродження. Українські режисери знімають стрічки, що займають перші місця в топ переглядів та отримують престижні нагороди.
Напередодні Дня українського кіно, що святкують 9 вересня, ми вирішили скласти список кращих фільмів, які обов’язково треба переглянути.
«Той, хто пройшов крізь вогонь»
Драма-біографія, сюжет якої заснований на реальних подіях. В картині розповідається про трагічну долю українського льотчика Івана Додоки. Його життя – то суцільні переслідування. Спочатку він потрапляє в полон до фашистів у роки Другої світової війни, тікає, і ледве дібравшись до своїх, отримує звинувачення у зраді Батьківщині. Хороброму льотчику вдається втекти навіть з ГУЛАГу, залишивши на рідній землі свою сім’ю, і дістатися Канади.
Там його чекає ще більш незвичайна історія. Він стає вождем місцевого племені, яке нарікло його ТойХтоПройшовКрізьВогонь.
«Поводирь»
Ця картина однозначно заслуговує на увагу, адже головний зміст криється в простій фразі: «Закрий очі. Дивись серцем». Події розгортаються навколо процесу побудови соціалізму в республіках колишнього СРСР. Американський інженер разом з 10-річним сином приїздять до Харкова, де батько активно допомагає однодумцям працювати на благо загальної ідеї. Він закохується в місцеву акторку театру (її зіграла Джамала), але виявляється, що має серйозного опонента – комісара Червоної армії.
В ході фільму батько хлопчика гине, а сам малий змушений тікати. Так він і зустрічається з сліпим кобзарем, стаючи його поводирем. Але у хлопчика приховані важливі компрометуючі документи, і полювання за ними у самому розпалі.
«Слуга народу 2»
Це продовження відомого серіалу студії «Квартал 95» у жанрі політичної сатири. У час, коли українці втомилися від постійного напруження через різноманітні політичні події та особистостей, їм запропонували подивитися на історію чергового, звичайно вигаданого, президента.
І от, вже знайомий серіалу народний обранець, аби отримати транш МВФ, має розпочати велику боротьбу з олігархічною верхівкою. Адже бажання справедливості – головна його риса.
«Політ золотої мушки»
Ця комедія – класична історія одного села, в якому періодично трапляються цікаві і смішні речі. Про три таких події глядачам розповість маленька дівчинка, яку батько називає хлопчачим ім’ям – Микола. Вона знає все, бо про це все їй розповів дід. Та головне, що запам’ятала Микола від нього, це те, що життя подібне польоту золотої мушки над вогнем – таке ж яскраве та коротке.
«Україна, гудбай»
Цей кіноальманах про людей, що живуть поруч з нами. Кожен з них зі своїми бідами та щастям, думками та баченнями всього, що відбувається навколо. Шість історій, що абсолютно різні за змістом, та об’єднані єдиними проблемами. Молода сім’я, що мріє поїхати на море, та змушена платити кредит. Жінка-мультиплікатор, яка підробляє у сексі по телефону, аби прогодувати дитину. Літня жінка, яка продає наркотики підліткам, чоловік, який молить Бога про страждання для інших, аби страждав не він один. Словом, це кіно, яке примушує переглянути своє ставлення до життя та людей.
Українське кіно – особливе. Воно завжди сповнене щирих емоцій, непідробних почуттів і вміє зачіпати за душу. Приємного перегляду.