Sport: час, коли організм працює найефективніше
Для тих, хто вирішив почати займатися спортом, аби бути у формі, постає закономірне питання: «в який час тренування принесуть більше користі»? Адже розклад занять має відповідати не тільки власним біоритмам, а й бути узгоджений з робочим графіком. І у одних є час на спорт зранку, у інших – в обідню перерву, а у тих, чий день насичений робочими справами – лише ввечері. Що ж обрати?
Для початку справді варто розібратися з поняттям біологічних ритмів людини, які у кожної людини є індивідуальними. Це різний час для засинання та ранкової активності, виділення шлункового соку, а отже потреба в їжі, серцебиття та робота інших внутрішніх органів. І тільки прислуховуючись до себе і свого організму можна точно визначити час, в який тренування будуть приносити не тільки користь, а й задоволення, що теж дуже важливо.

Тепер давайте розглянемо дві точки зору вчених, які провели багаточисельні дослідження на тему залежності ефективності спорту від часу занять.
Думка 1.
Рано вранці та ближче до обіду температура тіла підвищується, і ризик отримати травми суттєво зменшується. Тому спеціалісти радять у цей час віддавати перевагу силовим навантаженням та розтяжці. Аеробіка, танці, теніс – зранку займатися ними найкраще, адже організм легко витримає навіть суттєві навантаження, бо готовий до «подвигів».

Для ранкових тренувань також підійдуть невеликі кардіо-вправи – біг на короткі дистанції, прогулянка на велосипеді чи плавання. Аби отримати заряд енергії зранку, можна віддати перевагу заняттям йогою або іншим медитативним практикам.
А от після 20.00 обмінні процеси в організмі стають повільнішими, температура тіла падає і попереду чекає сон. Тому на цей час краще обрати вправи, які не перенавантажать організм перед відпочинком – згадані вище дихальні та медитативні практики, легка розтяжка.
Думка 2.
Але є й інші вчені, які вважають, що період доби для спорту неважливий. Головне – постійно тренуватись в один і той же час та не забувати про систематичність. Тоді організм сам звикне до такого ритму і підлаштується під тренування.
Та в одному спеціалісти єдині – біоритми не замінять здорового способу життя, але можуть суттєво підвищити ефективність тренувань. Для цього також важливе правильне харчування, повноцінний сон та заняття не менше ніж тричі на тиждень тривалістю по 45 хвилин. Будьте в формі!