Без рубрики

Автор: alena
Софі Марсо та її "50"
Вічно юна Софі Марсо святкує 50-річний ювілей
Софі Марсо - французька актриса, режисер і сценарист. Народилася в невеликому містечку Жантійі, недалеко від Парижа.
У кіно дівчина потрапила випадково: від однієї зі своїх подруг вона якось дізналася про те, що Клод Піното набирає підлітків для свого нового фільму, і вирішила за компанію з нею сходити на кінопроби. В результаті 14-річну Марсо вибрали на головну роль з декількох тисяч претенденток.
Фільм "Бум" ("Вечірка") ("La Boum", 1980) став хітом не лише у Франції, але і за її межами, і, як це завжди буває, незабаром було знято його продовження - "Бум - 2" ("La Boum 2", 1982), за який Софі Марсо отримала "Сезар" як сама багатообіцяюча кіноактриса.
Кадр з фільму "Бум"
%d0%b1%d1%83%d0%bc
Подальші плани по роботі з кінокомпанією "Гамон" порушила випадкова зустріч з її чоловіком - польським режисером Анджєєм Жулавськи, який був на 26 років старше за Софі Марсо. Незабаром після знайомства, Софі вирішила розірвати багатомільйонний контракт зі своєю компанією. На рахунку Марсо і Жулавськи декілька спільних картин - "Очманіла Любов"("L''amour Braque", 1984), "Мої ночі прекрасніші за ваші дні" ("Mes Nuits Sont Plus belles que vos jours", 1989), а також деякі інші роботи.
Дебютом Софі Марсо в американському кіно стала картина Мела Гібсона "Хоробре Сердце" ("Braveheart", 1995), в якій вона зіграла французьку принцесу Ізабель. Проте "Хоробре Серце" став не єдиною голлівудською роботою Софі Марсо - вона стала партнеркою Пірса Броснана в черговій серії Бондіади - "І цілого світу мало" ("The World Is Not Enough" 1999), а також знялася в картинах "Втратити і знайти" ("Lost and Found", 1998) і "Сон в літню ніч" ("A Midsummer Night''s Dream", 1999).
Кадр з фільму "І цілого світу мало"
%d1%86%d1%96%d0%bb%d0%be%d0%b3%d0%be-%d1%81%d0%b2%d1%96%d1%82%d1%83
На сцені Софі дебютувала в 1991 році в "Еврідиці". За цю роботу вона вона отримала "Мольєpа" (як відкриття театрального року). Два роки опісля повернулася в театр і грала в "Пігмаліоні". В 1995 році Софі Марсо виступила в ролі режисера свого першого короткометражного фільму "Світанок навиворіт" тривалістю 8 хвилин, сценарій якого вона написала під час зйомок в "Хороброму серці". "Світанок навиворіт" був представлений на відкритті фестивалю "Упевнений погляд" у Каннах в 1995 році.