Без рубрики

Автор: Lucky
Що ми знаємо про Крим
Останніми роками питання Кримського півострова стає все більш актуальним як у нашій країні, так і за її межами. Проте, якщо у звичайного перехожого запитати: "Що ви знаєте про Крим?", яку відповідь він дасть?
Саме для того, щоб ви могли дати грунтовну відповідь на це запитання, і буде ця стаття.
Що ж, розпочнемо... Перші люди на півострові з'явилися давно, ще в ранньому палеоліті, про що свідчить ряд археологічних стоянок, наприклад, таких як печера Кіїк-Коба, яку, здається, завдяки ЗНО вже вивчили всі.
Щодо перших народів, то тут ми надаємо перевагу кіммерійцям (кочовий народ іранського походження, що проживав на території України IX — VII століттях до н. е.). Крім них, тут у різні часи мешкали таври (від яких походить ще назва гірської і прибережної частини острова - Таврія), скіфи зі знаменитим царем Атеєм, греки зі своїми полісами та багато інших.
Після цього Крим встиг побувати у складі трьох величних імперій: Римської, Візантійської, а пізніше Османської, а також здійснити одну з ключових ролей у хрещенні Київської Русі. 1449 року півострів став самостійним ханством, а з 1783 року, завдяки допомозі запорізьких козаків, увійшов до Російської імперії.
Правду кажучи, у той час на острові було й чимало позитивного. Розвиваласяся архітектура, з'явилося перше шампанське на території України, було засновано Севастополь та Симферополь та багато іншого.
Варто зазначити, що найважче було жителям Криму в часи Радянської влади. Тут діставалося всім. І українцям і татарам, і грекам, всім. Народи піддавалися різним репресіям та утискам. Яскравим прикладом цього є, оспіваний у переможній пісні Джамали, 1944 рік - рік масової депортації населення півострова. Людей силою виривали із домівок, а на їх місце селили росіян.
Пізніше вже в 1954 році, враховуючи спільність економіки, територіальну близькість, тісні господарські й культурні зв'язки між Кримом та Україною, півострів було приєднано до складу УРСР.
Як бачимо, протягом багатьох віків на території Криму проживало безліч народів, і всі вони мали свою національну ідентичність, свою історію та свої погляди, а тому ми віримо і знаємо, що якими б не були сьогоднішні проблеми все налагодиться на краще. Адже за всю історію ми бачимо, що ще ніколи дії однієї сили не могли перебороти єдність інших.