Без рубрики

Автор: alena
Розмаїття українських гірськолижних курортів
Плануєш зимовий відпочинок з лижами і сноубордом? Саме ця інформація стане тобі в пригоді!
-— Буковель —-
Це найвідоміший та найбільший гірськолижний курорт України, знаний також далеко за межами нашої країни. У 2012 році визнаний найбільшим швидкозростаючим курортом світу. Буковель являє собою велике туристичне містечко, у якому відвідувачі у будь-яку пору року можуть знайти масу можливостей для активного відпочинку.
Що ж до власне зимового відпочинку, Буковель налічує 63 гірськолижні траси усіх рівнів складності, сумарна довжина яких складає понад 60 км. Траси повністю обладнані сніговими гарматами, тож навіть якщо сніг за вікном не радує око – це не привід сумувати: в Буковелі сніг буде. Лижний сезон, завдяки гарматам, триває з грудня по квітень. В Буковелі комфортно відчуватимуть себе як новачки, так і майстри спорту: кожен може знайти для себе дорогу відповідного рівня складнощів або найняти інструктора.
-— Драгобрат —-
Якщо Буковель є найбільшим гірськолижним курортом, то Драгобрат – найвисокогірнішим і, на думку багатьох, найкрасивішим. Розташований на висоті 1400 м, на межі лісової смуги, курорт має тривале і стійке природне снігове покриття, і кататися тут можна найдовше в Карпатах – вже з листопада і аж по травень. Згідно зі статистикою, за останні 30 років відсутність снігу тут не спостерігалася. Тож кращого місця для катання на лижах не знайти.
Драгобрат – рай для любителів фрірайду та сноубордингу! Також тут діє лижна школа, де навчають азам катання.
-— Славське —-
Один із найпопулярніших і велелюдних гірських курортів Карпат, що замикає трійку найкращих. Кожного року його відвідує понад 100 000 чоловік. На відміну від популярного Буковеля, курортний бізнес в якому був започаткований лише в 2000 році, гірськолижний туризм у Славському має дуже давню історію, що своїм корінням сягає першої половини 19 ст.
Найвідоміший лижний комплекс у Славському розташований на горі Тростян, що користується визнанням у лижників. Гора має 11 трас різних рівнів складності, загальною довжиною 22 км, має 7 бугельних підйомників і 1 канатно-крісельну дорогу.
Перевагою Славського є близькість до відомих історичних та природничих пам’яток, серед них печера Довбуша та фортеця Тустань.
-— Пилипець —-
Одне з найулюбленіших в Україні місць для любителів фрірайду. Сумарна довжина трас на горі Гимба – більше 20 км, найдовша траса становить 6 км. Тут знаходиться найдовший швидкісний бугельний підйомник в Українських Карпатах, завдовжки 1,5 км.
Родзинкою курорту, окрім лиж, є легендарний водоспад Шипіт, що не замерзає навіть взимку.
-— Мигово —-
Буковинський гірськолижний комплекс розташований неподалік урочища Солонець, відомого родовищами мінеральних вод. Мальовниче розташування у гірській долині поєднується з близькістю до Чернівців – усього 60 км від обласного центру.
На схилах г. Мала Кічера розташовані 2 спуски, довжиною 1100 і 1300 м, що обслуговуються двома бугельними підйомниками довжиною 1000 та 600 м. Оплата здійснюється за принципом «електронного гаманця», що в поєднанні з чотирма турнікетами системи SKI PASS забезпечує практично відсутність черг.
Перевагою комплексу є компактність розташування готелів, трас і об’єктів харчування.
-— Ізки —-
Курорт, що буде добрим для початківців – має 5 трас, які класифікуються як «сині» і «зелені», тобто середньої і легкої складності. Має два підйомники – крісельний та бугельний.
Комплекс позиціонує себе як «еко» – так, тут пропонують органічні продукти власного виробництва, різноманітні лікувальні процедури, йогу, тощо – що дозволить приємно розслабитись опісля лижного відпочинку.
-— Протасів Яр —-
Карпати Карпатами, але не завжди є можливість втекти на декілька днів у гори. Однак не варто сумувати з цього приводу! Є місця, де можна провести лижний Weekend за межами Карпат.
Найвідоміший, перший і ледь не єдиний гірськолижний київський комплекс. Ідеальне місце, для проведення зимового уїк-енду. Оскільки сніг далеко не завжди радує киян, комплекс обладнаний сніговими гарматами.
Протасів Яр має 4 траси різних рівнів складнощів для лижників та сноубордистів. Найкращий час для катання на лижах в Протасовому – ніч: траси освітлюються в темний період доби. Якраз у цей час тут найменше людей і найменша тиснява.
-— Альпійська долина —-
Мешканцям Харкова зручно провести уїк-енд у гірськолижному комплексі «Альпійська долина», що розташований у 15 км від міста.
Комплекс має 2 траси протяжністю по 400 м, із різним перепадом висот. Підйом забезпечується двома паралельними підйомниками. Траса освітлюється, тож можливе індивідуальне нічне замовлення.
Отже, розмаїття гірськолижних курортів України досить велике, залишається обрати найкращий саме для свого відпочинку.