Рок-музика від прекрасної частини людства
В наш час все частіше можна почути на концертах жіночі вокали і не лише в стилях близьких до софт-року, а й у важкій музиці, що традиційно була саме "чоловічим" напрямом рок-музики.
Отож, підбірка найкращих жіночих вокалів на сучасній вітчизняній рок-сцені, які не залишать байдужими навіть найбільш вибагливих поціновувачів української музики.
1. Даніела Заюшкіна (Vivienne Mort)
Створений гурт у 2007 році з ініціативи майбутньої фронтвумен Даніели (Дани) Заюшкіної. Уже в 2008 році гурт презентував перші композиції "Лети", що й нині вважається шанувальниками одним з найкращих треків у репертуарі колективу, та "День, коли святі...", яка остаточно визначила стилістику і образ колективу на чолі з тендітною та загадковою Даною Заюшкіною.
Група грає арт-рок із сумішшю поп-року та інді-мотивів, в яких значна вага відводиться ліричним клавішним партіям, що гармонійно поєднуються з неперевершеним вокалом Дани, який дозволяє отримати гармонійне і витончене звучання.
Перший міньйон колективу "Єсєнтукі LOVE" отримав багато схвальних відгуків серед шанувальників і був відзначений онлайн-виданням "ФаДієз" як найкращий міні-альбом 2010 року.
Цього року колектив вирішив поборотися за право представляти Україну на міжнародному музичному конкурсі Євробачення.
2. Тетяна Шмайлюк (Jinjer)
Інший колектив, котрий уже більше семи років радує шанувальників жіночим вокалом, – метал- гурт Jinjer з Горлівки. Склад гурту спочатку часто змінювався, проте досягнув відповідного рівня лише тоді, коли до хлопців приєдналась талановита вокалістка Тетяна Шмайлюк, без голосу якої неможливо нині уявити Jinjer. У 2010 році колектив записав перші сингли в новому складі з вокалом Тетяни Шмайлюк, які завоювали любов шанувальників.
Взявши участь у проекті Beastiarium, гурт досягнув всеукраїнського визнання. У 2013 році Jinjer було визнано найкращим вітчизняним метал-гуртом. Тоді ж музиканти здійснили перший закордонний тур, який приніс визнання колективу за кордоном.
Потужний вокал Тетяни Шмайлюк став тією знахідкою, що в поєднанні з потужним інструментальним звучанням створив унікальний стиль Jinjer у тому вигляді, який ми знаємо.
3. Саша Кольцова (Крихітка)
Варто відзначити, що колектив вже давно є впізнаваним, зважаючи на особливий вокал фронтвумен гурту Саші Кольцової, яка раніше була вокалісткою гурту Крихітка Цахес, логічним продовженням творчості якого став гурт Крихітка.
Створення Крихітки наочно показало, що колектив відкритий для експериментів зі стилями та звучанням, які неможливо уявити без незмінної фронтвумен Саші Кольцової.
4. Ірина Швайдак (Один в каное)
Виник він у 2010 році й початково виконував композиції в найрізноманітніших стилях, не маючи сталого складу. Дещо пізніше Ірина Швайдак та Устим Похмурський створили власний інді-рок проект. У 2012 році колектив отримав гран-прі конкурсу Maestro of Stage після чого почав активно гастролювати. Відсутність студійних записів не заважила музикантам стати одними з найпопулярніших вітчизняних гуртів.
Перший студійний альбом побачив світ лише в 2016 році, хоча й був запланований на позаторішній період. Проникливі та чутливі тексти, інді-стилістика та ніжний вокал Ірини Швайдак створили імідж одного з чи не найліричніших вітчизняних гуртів.
5. Ольга Водянова (В.О.Д.А.)
Ліричний і в той же час драйвовий вокал Ольги Водянової став справжньою візитівкою створеного в 2007 році колективу. Попри те, що гурт припинив свою активну студійну діяльність, Ольга запевняє, що він продовжує жити. До слова, менеджером формації певний час був лідер знаного нині луцького гурту Фіолет Сергій (Колос) Мартинюк.
6. Ольга Вербецька (TKN)
У 2013 р., після виходу зі складу харківського металкор гурту ТонкаяКраснаяНить фронтмена-засновника Євгена Тютюнника, досить неочікувано пісні колективу зазвучали жіночим голосом нової вокалістки Ольги Вербецької. Тендітна та загадкова дівчина з надзвичайно потужним вокалом стала гідною зміною для Євгена , який, до слова, очолював колектив протягом 2005-2013 рр. На жаль. Ольга Вербецька була змушена передчасно покинути гурт через неможливість прижитися в ньому.
7. Людмила Коллер (Колір)
Колектив працює в стилях інді-поп та інді-фолк і за час свого існування встиг залучитись численною фанбазою не лише в Україні, а й у близькому зарубіжжі. Колір – бажані учасники багатьох великих українських та закордонних фестивалів. Минулого року колектив представив платівку "Хто, як не ми".