Без рубрики

Автор: alena
ПУП СВІТУ (travel)
Острівець. Клаптик вулканічного грунту. Земля Людей-Птахів. Острів без дерев. «Око, що вдивляється в небо». Земля велетенських моаів. "Пуп світу". Рапа-Нуї. Земля наповнена таємницями. Острів Пасхи. Уявіть собі, всіма цими словосполученнями люди різних країн називають одне місце! І справді, його по праву можна назвати одним з найцікавіших у світі.
Острів Пасхи від усіх континентів і цивілізацій. А точніше, знаходиться він у Тихому океані за 3700 км від Чилі. Візитівкою острова є велетенські кам’яні ідоли, що розташовані на всій його тереторії. Острів’яни також мають свої особливості: вони знають шляхи Місяця і зірок краще, ніж місце розташування інших країн. Природні ресурси острова ледь можуть забезпечити їжею більше, ніж 2000 мешканців. А ще острів багатий на вулканічні кратери, зелені пагорби та дороги, що ведуть до статуй і печер з різьбленням на кам’яних стінах. Великий шматок острова є національним парком (належить до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО), а інша частина є площею біологічного заповідника.
Чому саме "Острів Пасхи"
Мореплавець Якоб Роггвен причалив до невідомого острова саме у пасхальну неділю — так з'явилась найбільш розповсюджена назва.
Головне запитання острова
Задля чого споруджено кам'яних моаі? Хто ж вирубував з кам’яного масиву шматки породи, вирізаючи з них статуї, і транспортував їх до берега? Яким чином без допомоги ковзанок долались ці милі? Як їх обробляли, як полірували, як споруджували? Яким чином капелюхи, камінь для яких доставлявся з іншої каменоломні, споруджувалися їм на голови?
6
Моаі дуже схожі на стилізовані людські фігури: з великими продовгуватими головами, чіткими рельєфами облич, короткими тулубами та руками з довгими пальцями, складеними внизу живота. Частина моаі розміщені уздовж берега, їхні обличчями звернені до центра острова і, відповідно, спини — до океану. Теоретично, вони були побудовані, щоб стежити за містами і, можливо, остров'яни поважали океан якимось особливим чином.
Звичайно, існує багато версій створення кам’яних статуй. Вважається, що виготовлялись статуї протягом 500 років (до XVIII ст) імовірно, у кратері вулкану Рано Рараку, свідченням чого є безліч незакінчених статуй в цьому місці та велика кількість покинутих інструментів, немов різьбярам прийшлося несподівано залишити роботу. Взагалі, на острові налічують 887 статуй! Існує думка, що їх витесували місцеві жителі, полінезійці. Інші дослідники стверджують, що монументальні моаі — залишки доісторичних культур. А є й такі, хто пояснює їх виникнення існуванням позаземних цивілізацій.
Остання версія вчених є найправдивішою.
3
Відпочинок на острові Пасхи (туризм)
На острові з населенням 5 тисяч осіб майже всі працюють в індустрії туризму. Ніяких мережевих готелів чи ресторанів, але є сімейний гостьові будинки і кілька розкішних еко-курортів, побудованих з каменя і торфу на зразок давніх будинків корінних жителів. Відпочинок на природі дуже популярний серед туристів, у свіжості субтропічного клімату, у хвилях Тихого океану, на землі, повній несподіванок і таємниць, які, можливо, відкриються саме Вам)