Потрібно зв'язатися з кимось, хто далеко? Вам терміново треба допомога, але немає поруч людини, яка б допомогла? Чим ми зазвичай у таких випадках користуємося?
Отже, як ви вже зрозуміли, сьогодні мова піде про таку важливу річ для кожного, незалежно від віку, статі, кольору шкіри чи національності, як мобільний телефон.
А що ж цей пристрій означає саме для вас? Засіб спілкування? Цікава річ, де є багато ігор і за допомогою якого можна зробити нове селфі й почати грати в таку гру, як "Знайди 5 відмінностей між сьогоднішньою й вчорашньою фоткою"? Чи, можливо, просто спосіб виходу в Інтернет?
У будь-якому випадку, телефон у нашому сучасному світі є надзвичайно важливою річчю. Проте чи здогадувалися ви, як та чому з'явився такий пристрій? Хто саме його винайшов?
Давайте поговоримо про це трішки детальніше.
Варто зазначити, що створив перший мобільний телефон вихідець з України.
Є чим пишатися, чи не так?
Мартін Купер, якому зараз 88, народився в сім’ї єврейських емігрантів з України в Чикаго, які приїхали з містечка під Києвом. Його кар’єрний шлях розпочався у компанії Motorolа, яка, варто додати, тоді конкурувала з Bell Labs у розробці автомобільних стільникових телефонів. Саме тут він створив свій перший мобільний пристрій DynaTAC.
Цікаво, що чоловік здійснив перший дзвінок в 1973 році, перебуваючи на одній з вулиць Нью-Йорка. А подзвонив він, як в гадаєте, кому? Звичайно ж, свому конкуренту Джоелу Енджелу, й повідомив, що говорить по мобільному, стоячи на вулиці, тим самим викликавши злість у співбесідника.
Одного разу винахідник згадував:
"Не пам'ятаю, що він тоді відповів, але мені здалося, що я чув, як скриплять його зуби".
Цікаво, що телефон важив близько 2,5 кг, за що його було названо "цеглиною". Рука не могла втримати таку трубку довго, тому акумулятора розробили такого, щоб вистачало лише на 20 хвилин розмови. Тим не менше, це аж ніяк не вплинуло на його популярність.
Ціна цього апарату, звичайно ж, була величезною, 3995 доларів.
Зараз винахідник дуже часто критикує сучасні телефони. Але він має на це право, адже знає про них все.
"Колись у мене був iPhone, я віддав його своєму онукові. Але я думаю, що телефони на базі Android зараз у більш виграшному становищі, і їх останні версії дуже хороші, якщо не кращі, ніж iPhone".
А про роки еволюції стільникового телефону Мартін зазначив:
"Навіть незважаючи на те, що ми всі були мрійниками, цього ми навіть уявити собі не могли. Найбільше мене вражає те, скільки додаткових функцій було вбудовано в мобільний апарат і наскільки вони марні. Телефони стають складнішими, ними стає все важче користуватися, і іноді починаєш замислюватися, для людей це робилося чи для інженерів.
Можливо, це звучить дивно, адже я сам користуюся смартфоном і вважаю деякі його можливості досить цікавими. Проте в цілому практично весь функціонал сучасного телефону набагато ефективніше реалізується за допомогою інших засобів. Єдина перевага смартфону в тому, що вам не потрібно носити з собою багато пристроїв - все вміщається в одному.
Справжню революцію в сфері стільникового зв'язку зробив перший телефон. Усі наступні нововведення робили його зручнішим, але вже не вносили таких фундаментальних змін, які дала сама можливість зв'язатися з людиною в будь-якій точці планети.
У 1973 році, коли ми зробили перший дзвінок за допомогою стільникового телефону, не було персональних комп'ютерів, цифрових фотоапаратів і нічого схожого на Інтернет. Ми думали тільки про те, як зробити можливим спілкування між людьми в мобільному режимі".
Нагадаємо, що перший у світі смартфон з'явився двадцять років по тому, як був розроблений перший мобільний телефон, тобто в 1993 році, і був представлений загальній увазі на конференції Wireless World Conference, у місті Флорида. Вага пристрою становила порядку 500 грам, а по функціональності він сильно випереджав перший мобільний телефон.
Варто зазначити, що ринок "мобільників" кожного року збільшується на надзвичайно велику кількість новинок. Нові телефони виходять чи не щомісяця. І ми переконані, що ця кількість буде лише збільшуватися.
Проте не варто забувати про шкідливість таких пристроїв.
Науковці вивели список психічних розладів, які викликані цими важливими пристроями:
- Telephonobia - страх приймати або здійснювати дзвінки з мобільного;
- Ringxiety - це коли людина чує мелодію свого телефону і йому здається, що йому хтось дзвонить. Але це тільки здається;
- Nomophobia - це страх людини опинитися поза зоною доступу або ж взагалі без телефону в руках;
- Frigensophobia - це страх, викликаний тим, що телефон може нашкодити мозку людини.
Крім того, учені стурбовані розповсюдженням стільникових телефонів серед дітей, бо це може бути небезпечно для здоров'я.
"Ми дуже насторожені відносно дітей. Є дані, які підтверджують, що стільникові телефони можуть впливати на розвиток пухлини головного мозку", — заявив на прес-конференції провідний науковий співробітник Федерального біофізичного медичного центру ім. Бурназяна Юрій Григор'єв.
Згідно з даними досліджень, проведених шведськими вченими, якщо дитина користується стільниковим телефоном з 8-12 років, то до 21 року ризик виникнення пухлини головного мозку зростає в п'ять разів.
Експерт також відзначив, що кожна людина піддається електромагнітному випромінюванню від базових станцій стільникового зв'язку. Крім того, дозу одержуваного випромінювання порівнюють з тією, яку отримують люди, які працюють з радіолокаційним обладнанням, радіо- або телевізійними передавачами, а також з авіаційним обладнанням.
Тож, від себе хочу сказати, що, на жаль, завжди з новими винаходами приходять нові болячки, тому бережіть себе та ваших близьких. А Рекорд ФМ тим часом бажає вам гарного настрою та приємного дня!