Без рубрики

Автор: Katrin
Правила ефективного читання
Читання - неймовірно приємний процес. Адже це саме той час, коли ми можемо поринути з головою в інше життя, іншу реальність, інший час. Але чи вміємо ми читати правильно? Так, щоб прочитане надовго залишилося в пам'яті. Адже успішною і освіченою людину робить зовсім не кількість книг, а кількість реалізованих ідей та винесений уроків.
Хочете, щоб книги приносили не тільки "їжу для розуму", а й мотивацію до дій? Тоді дослухайтеся до наших порад:
neskolko-sovetov-dlya-togo-chtoby-chtenie-prinosilo-polzu1
Читайте повільно
Якщо берете участь у марафоні "10 книжок за місяць", тоді вам, звичайно згодиться вміння читати по діагоналі. Але краще прочитати уважно і повільно одну книжку в місяць, вивчивши її досконало та перечитавши всі цікаві моменти ще раз, аніж бездумно пробігтись очами по семи.
summer_reading
Змішуйте жанри
Дизайнер музичного ресурсу Spotify Тобіас Ван Шнайдер з власного досвіду ділиться уроками ефективного читання зі своїми підписниками в соцмережах. "Читайте одразу 3-4 книги в залежності від настрою", - пише він. Інколи і справді важко примусити себе прочитати хоч кілька сторінок розпочатого твору, бо немає настрою на роман/публіцистику/детектив.
Саме тому варто тримати на поготові кілька варіантів, тоді можна буде обрати з них той, який вам буде до вподоби.
50134e5e8bbd29a9ac1776516fea792e_XL
Відкладайте і віддавайте
Навіть якщо ви ретельно вивчите відгуки та рецензії, це не може гарантувати задоволення від книги. Вона може бути хорошою, але не для вас. Такі видання не варто читати через силу, в надії, що далі буде цікавіше.
Якщо одразу не зайшло, відкладіть книгу, і поверніться до неї через якийсь час. Якщо відчуватимете, що знову читаєте через силу, віддайте її комусь іншому.
reading_cups
Будьте однозадачними
Наш мозок відволікається від основної справи, коли навколо постійно щось відбувається. Саме тому, наприклад, читання в транспорті, не приносить особливої користі.
Найкращий варіант - спокійна тиха обстановка, в умовах якої можна зосередитися. Без телефону, без ввімкненого ноутбуку та мессенджерів.
marker_1470384272-1024x512
Перечитуйте
Якщо книга не варта прочитання двічі, то вона не варта прочитання і один раз. Видання може згодитися не одразу після прочитання, а тому в процесі робіть помітки, виділяйте важливі думки, щоб потім повернутися до них.
education concept - students communicating and laughing at school
Розкажіть
Якщо видання вас справді вразило, розкажіть про нього друзям. спробуйте вкластися в максимум 5 хвилин. Виділити важливе серед загального, розповісти простими словами про складне - вищий пілотаж.