Без рубрики

Автор: alena
Чому Плітвіцькі озера особливі саме взимку
Плітвіцькі озера - національний парк, головний природний скарб Хорватії. З 1979 року включений в список світової культурної спадщини ЮНЕСКО.
Візитною карткою парку є водоспади Veliki Slap і Sastavci. Це одне з найкрасивіших місць в світі.
На 8-кілометровому відрізку долини річка падає на 133 м, і на поперечних щаблях її русла розмістилися шістнадцять великих і малих озер, води яких виглядають як щаблі дивовижних сходів, що відображають зелені схили і блакитне небо.
Але головне диво чекає попереду. У це важко повірити, але на шістнадцяти щаблях озерної сходи річка та її притоки утворили сто сорок водоспадів! Кожне озеро переливається в інше пінним каскадом водоспадних струменів. Водоспади зриваються в озера і з крутих схилів ущелини, перетворюючи всю долину в нескінченну симфонію шумливих потоків, оточених райдугами в хмарах бризок!
Найбільший з Плітвіцьких водоспадів падає з висоти 80 м. Взимку, коли холодний вітер - бору - скочується з гір в ущелині, водоспади застигають, перетворюючись на блискучі крижані каскади. Вся місцевість в цей час вкрита білим килимом, і тільки блакитні крижані блюдця озер виділяються на тлі засніженої долини.
1
2
Плітвіцькі озера цікаво відвідати в будь-який час року. Наприклад, взимку тут можна покататися на лижах і помилуватися на замерзлі водоспади.