Паперовий носій мудрості. Читати, читати і ще раз читати
Найкращий подарунок. Вікно до минулого та шлях у майбутнє.
Книга.
Саме через неї ми стаємо істотами, що цілковито відрізняються від інших представників фауни, адже починаємо мислити.
Можна було б довго розказувати про необхідність читання, щоб досягти в житті успіху, що цей успіх приходить до нас саме через якусь там кількість прочитаних сторінок, а не через кількість переглянутих на телебаченні програм чи фільмів. Та юнацький оптимізм підказує, що всі це вже давно знають. Так, ми почали більше читати. Характер та якість прочитаного дуже різниться у всіх нас, як форма вух та відбитки пальців. Часом ми навіть можемо розказати про людину по її літературним уподобанням. А ще особливо тішить, що серед мільйонів книжок сучасної літератури в українців почесне місце займає саме українська сучасна література та книги рідною мовою.
23 квітня світ відзначав всесвітній день книг та авторського права. До цієї дати визначається місто, яке цілий рік з гордістю носитиме звання Всесвітньої Столиці Книги. Цей рік розпочинається саме 23 квітня. У 2017 році цим містом стало Конакрі – столиця Республіки Гвінея. Тепер саме тут об'єднуватимуться видавці, письменники та представники книговидавничої промисловості міста з метою віддати належне книзі, читанню і сприяти їх поширенню впродовж наступних 12 місяців.
Варто зазначити, що Конакрі стало сімнадцятою книжковою столицею. Його попередниками були Мадрид (2001), Олександрія (2002), Нью-Делі (2003), Антверпен (2004), Монреаль (2005), Турин (2006), Богота (2007), Амстердам (2008), Бейрут (2009), Любляна (2010), Буенос-Айрес (2011), Єреван (2012), Бангкок (2013), Порт- Харкорт (2014), Інчхон (2015), Вроцлав (2016).
І тому дуже хочеться , щоб якомога швидше одне з українських міст поповнило цей список. І, можливо, кожен з нас може зробити невеликий крок як в розвиток української літератури та видавництв, так і в розвиток держави в цілому. Адже читаюча нація просто приречена на успіх.