Без рубрики

Автор: alena
Обличчя покровителя всіх закоханих
За допомогою черепа cвятого Валентина, який зберігається в базиліці Санта-Марія-Космедін, що в Римі, науковцям вдалося показати обличчя покровителя всіх закоханих, який заплатив високу ціну за захист кохання.
Експерти в Бразилії показали, як виглядав cвятий Валентин, використовуючи найсучасніші інтерактивні технології 3-D. Зазначається, що реліквія святителя, яка зберігається в базиліці Санта-Марія-Космедін, в Римі, була сфотографована дослідником і релігійним письменником Хосе Луїс Лірою, а проаналізував цю світлину судово-медичний експерт Маркос Пауло Мачадо Саллес. Він прийшов до висновку голова "належала чоловіку європеоїдної раси у віці близько 55 років або більше".
Незважаючи на обмежений доступ до черепа, який зберігається в крихітній скляній гробниці в церкві і з короною з квітів, дослідники стверджують, що відтворили першу справжню подобу римського єпископа третього століття.
Згідно з інформацією вчених, cвятий Валентин був одягнений в одяг, який носили священнослужителі того часу. Колір, зокрема, був червоний, що свідчить про його мучеництво.
"Це був захопливий, складний і рідкісний проект. Не так часто ви отримуєте доступ до дорогоцінних реліквій. Нам пощастило опинитися в потрібному місці в потрібний час", - зауважив експерт, який спеціалізується на 3-D реконструкції.
Над цим проектом команда працювала протягом трьох місяців. На думку вчених, образ cвятого Валентина в наш час є нагадуванням про любов.
"Наша робота також дає світові можливість отримати візуальну картину про те, кому ми повинні дякувати за свято", - додав він.
Однак вчені зауважили, що це не повний аналіз, адже фотографія не відображає всю картину. 
Джерело: tsn.ua