Як свідчать дані, компанія Microsoft відтепер буде випускати новинку сучасних технологій - наручний годинник для пацієнтів, котрі хворіють на таке важке невиліковне захворювання, як хвороба Паркінсона.
Варто нагадати, що хвороба Паркінсона - повільно прогресуюче хронічне неврологічне захворювання, притаманне особам літнього віку, особливо тим, що хронічно отримували травми ЦНС (парашутисти, військовослужбовці військ особливого призначення, люди, що займалися активними видами спорту, зокрема боксери та інші).
Основними ознаками цього захворювання є:
- м'язова ригідність;
- тремор;
- постуральна нестійкість;
- гіпокінезія (обмеження рухливості).
Окрім цього, часто спостерігається у хворих поступове зниження розумових здібностей й тривалий депресивний стан.
У 1817 році англійський лікар Джеймс Паркінсон опублікував «Есе про тремтячий параліч». У ньому він описав шістьох хворих людей, детально зупинившись на таких характерних ознаках захворювання, як тремор спокою, патологічна хода, постуральна нестійкість, м'язова ригідність тощо. Також він оцінив їх динаміку в подальшому перебігу хвороби. Робота залишалася непоміченою протягом 40 років після опублікування.
Завдяки дослідженням інших неврологів у 1868—1881 роках дозволили виділити хворобу Паркінсона як самостійне захворювання.
За пропозицією знаменитого французького невролога Шарко захворювання отримало ім'я британського лікаря Паркінсона, чия праця не була належним чином оцінена за життя.
За яких причин ця хвороба виникає? Що ж, хоча на даний момент медики володіють великою інформацією про біохімічні та молекулярні механізми цього захворювання, проте точно визначити, чого ж воно трапляється, неможливо.
Проте неврологи визначили декілька можливих причин:
- спадкова схильність;
- вікові зміни;
- зовнішнє середовище – несприятлива екологія, вплив важких металів, отруйні речовини, віруси, інфекційні захворювання.
Зважаючи на те, що ця хвороба залишається невиліковною й досі, наковці усіма можливими способами намагаються знайти вихід.
Тому, як уже зазначалося раніше, відтепер винайшли пристрій, котрий, на жаль, не вилікує, але покращить стан хворого.
Як зазначають розробники, наручний годинник створює певні невеличкі вібрації, котрі, певним чином, заспокоюють рухи м'язів.
Прототип, за назвою Emma Watch, був створений спеціально для відомого дизайнера Емми Лоутон, яка входить до списку хворих.
Жінка розповіла: "Пристрій не зупиняє мій тремор. Але це дає мені деякий контроль. Написане мною не буде досконалим, але буде набагато краще".
Як стає зрозуміло, новий гаджет виявився дієздатним і вже допоміг зберегти життя людині.
Усі ми знаємо, що кожного дня наука рухається вперед, кожного разу знаходячи вихід із складної життєвої ситуації. Будемо сподіватися, що вже згодом, кожен хворий зможе врятувати своє життя, за допомогою інноваційних технологій.