Без рубрики

Автор: Lucky
Невідомий контракт гурту The Beatles
"Ми не можемо перестати бути "бітлами", що б ми не робили. Крім того, ми зв'язані одне з одним контрактом до 1977. Я щойно зрозумів це", - розповів в одному зі своїх інтерв'ю вокаліст та соло-гітарист Джордж Гаррісон (1970).
Як ви вже зрозуміли, сьогодні ми розповімо вам про найбільш знаменитий колектив за всю історію людства. Звісно, це британський біт-рок-гурт із Ліверпуля - "The Beatles".
Варто зазначити, що мова піде не зовсім про історію гурту, а про їхню діяльність після розпаду. Відомо, що у 1970 році вийшла остання платівка колективу, що отримала назву "Let It Be". У тому ж році знамениті "Бітли" розпалися.
Про причини розпаду достовірно невідомо, проте ряд дослідників творчості "The Beatles" називають причиною зникнення колективу - японську художницю-авангардистку - Йоко Оно, знайому з Ленноном з 1966 року і його дружиною з 1969 року.
Після офіційного розпаду колективу та незадовго до цієї події всі чотири музиканти випустили свої сольні альбоми.
Одним із перших встиг оговтатися Джон Леннон, який вже 11 грудня 1970 року представив платівку "Plastic Ono Band", продюсовану Йоко Оно та Філом Спектором.
Того ж року вже колишній барабанщик Рінго Старр презентує свій сольний альбом, продюсований Джорджом Мартином - "Sentimental Journey".
Підтримав цю ініціативу й Джордж Гаррісон, який 1970 випускає перший в історії потрійний альбом соло-музиканта, що отримав назву "All Things Must Pass". Продюсером платівки став усім відомий Філ Спектор.
До слова, робота була настільки успішною, що по кількості продажу перевершила всі сольні альбоми колишніх учасників "The Beatles".
Найбільш важко переживає розпад гурту Пол Маккартні, який разом із дружиною Ліндою й двома дочками зачинився у своїй фермі в Шотландії. У листопаді 1969 — березні 1970 він записав у домашній студії свій дебютний альбом "McCartney", самостійно зігравши на всіх інструментах і записавши всі партії інструментів методом багаторазового накладення. Альбом вийшов у квітні 1970 року.
Вже через рік, у травні 1971 року, Пол і Лінда випускають альбом "Ram", записаний за участі сесійних музикантів. Обидві платівки мали успіх серед слухачів, але викликали багато претензій у музичних критиків через їхні "легковажність" і "примітивізм".
Додамо, що попри те, що учасники гурту випустили свої сольні проекти, деякі з їхніх альбомів робилися за участю інших учасників "Бітлз".
Як показала історія, ані контракт, ані прохання мільйонів вболівальників не змогли знову об'єднати легендарний колектив.
Частково у складі трьох осіб вони зустрічаються 1981 року, після трагічних подій 1980 року із вбивством Джона Леннона. Тоді бітли зібралися, щоб записати трек "All Those Years Ago", який вийшов як соло-сингл Джорджа Гаррісона.
Пізніше колектив ще декілька раз збирався, записуючи антології (зібрання), проте відновити колишню славу їм так і не судилося...