Без рубрики

Автор: Katrin
Музична поезія: вірші, що стали сучасною піснею
Скажемо відверто, поезія дещо встратила свою популярність протягом останніх десятиліть. Та в умілих руках вона може знову ожити, заграти по-новому, стати затребуваною. Слухаючи пісні улюблених виконавців, ми інколи навіть не підозрюємо, що колись вони були лише віршами, що жили на папері.
Пропонуємо дізнатися про найвдаліші спроби дати друге життя поезії руками сучасних українських виконавців:
"Знаєш", Віталій Козловський
Слова цієї ліричної пісні належать відомому українському письменнику Іванові Франко. Любовна лірика, тема нерозділеного кохання, все це зазвучало дуже тонко у правильному музичному супроводі.
"Це ти", O'Torvald
Тим, хто вважає, що лірична поезія не може мати нічого спільного з рок-оформленням, радимо послухати цей трек. Квітень 2013 року став "Місяцем Миколи Вінграновського". Тоді вся країна читала вірші відомого поета, відбувалися презентації та виставки, а українські виконавці долучилися до цієї події, обравши вірші, які їм до душі.
Так і виникла пісня "Це ти". Окрім O'Torvald свої композиції на слова Миколи Вінграновського представили також Pianoboy ("Літак"), Tomato Jaws, в якому тоді ще співала Наталя Жижченко (ONUKA), Ніна та Тоня Матвієнко.
"Човен", Один в каное
І знову Іван Франко. Бажання заспівати саме "Човен" виникло у учасників гурту випадково-невипадково. Справа в тому, що це було однією з умов "Франко Фесту", але обраний вірш був достатньо випадково зі збірки. Та він настільки гармонійно вписався в творчість Один в каное, ніби завжди там був.
"Не моя", Kozak System
Ця пісня - симбіоз творчості Василя Стуса і Олександра Положинського - друга та колеги гурту Kozak System. Основа пісні - вірш Стуса "Ну скажи, хіба не фантастично", доповнена лірикою фронтмена Тартака.
"Неандертальці", Jamala
Шанувальники творчості Джамали напевно знайомі з цією композицією, хоча вона і не надто популярна. Та співачка вважає її дуже близькою для себе. Пісня "Неандертальці" стала своєрідною подякою Ліні Костенко, яка привітала Джамалу після перемоги на Євробаченні. Пісня на вірш Ліни Костенко стала першою на сольному виступі після Євробачення.