Без рубрики

Автор: Katrin
Must see: "Леон кіллер"
З початку виходу цієї кримінальної драми на великі екрани пройшло вже 23 роки, а вона і до тепер знаходиться у списку кращих картин сучасного кінематографу. Історія її створення та популярності справді неймовірна, тому пропонуємо дізнатися про це більш детально.
Навіть у тих, хто зазвичай не багатий на емоції, "Леон-кіллер" викликає бурю відчуттів - співпереживання, жалість, страх і сум. Зворушлива історія кохання дівчинки-підлітка до холоднокровного вбивці-кіллера. Одного разу він впустив її до свого дому, а відтак, і до свого життя. Матильда відчуває прив'язаність до чоловіка, який врятував її від розправи, що спіткала всю сім'ю дівчинки.
leon-the-professional
А Леон - одинак по життю, починає відчувати непритаманну відповідальність. Він погоджується навчити Матильду ремеслу кіллера, і попереду їх чекає багато неприємностей.
Люк Бессон, який став режисером картини, є і її сценаристом. Та, можливо, ця драма ніколи не побачила б світ, якби не шалена завантаженість Брюса Уілліса. Так, його в картині ви не побачите, але чекаючи, доки "міцний горішок" зможе приступити до зйомок в "П'ятому елементі", та не бажаючи розпускати знімальну групу, Бессон за місяць написав сценарій "Леона", а потім за 3 місяці відзняв всі сцени.
kinopoisk.ru
Важко уявити в головній ролі когось іншого, аніж Жан Рено. Саме після виходу "Леону" до нього прийшла справжня слава. Але, виявляється, серед варіантів, які розглядав Люк Бессон, були також Мел Гібсон і Кіану Рівз. В ролі Матильди режисер спочатку бачив Лів Тайлер, але вирішив, що вона занадто доросла. На момент зйомок їй вже було 15 років, тому обрав Наталі Потрман, якій виповнилося 13.
Зворушливе завершення історії, що змусило плакати мільйони глядачів, стало феєричним фіналом. Матильда, знову врятована Леоном, залишається одна (кіллер гине). Її найкраща компанія - вазон, який так любив чоловік.
kinopoisk.ru
Та першопочатковийбачив варіант сценарію був більш суперечливим, адже передбачав навіть інтимну сцену між головними героями. А фінал так і взагалі мав бути трагічним - Матильда підривала себе разом з тими, хто причетний до смерті смерті Леона. Та в процесі зйомок Люк Бессон вирішив зробити фільм більш приємним, вивівши відносини головних героїв на рівень вище, ніж просто симпатія чи закоханість.
ea6d3228ed92cc4ef65dacf23afe937b
Сам режисер так захопився і перейнявся створеним сюжетом, що навіть збирався відзняти продовження під назвою "Матильда". Та обставини так і не дали це зробити, і матеріал, який він написав в якості пілотного сценарію, був в результаті використаний для створення іншої картини - "Коломбіана".
Отже, якщо ви давно шукаєте фільм, який би зміг зачепити найтонші струни душі - обов'язково подивіться "Леон-кіллер". Його неможливо забути, а під час перегляду не можна не переживати.