Без рубрики

Автор: Lucky
Міцний сон – це корисно
У наші дні, ніч хорошого, міцного сну здається недозволеною розкішшю, однак, це дуже важливий фактор визначає наш заряд енергії на наступний день. Коли ви спите достатньо довго і міцно, ви стаєте бадьоріше і продуктивніше. Нижче ви побачите 10 порад, які допоможуть вам швидше заснути і міцно проспати всю ніч.
1. Ніяких екранів
Постарайтеся не дивитися на екран принаймні 30 хвилин перед тим, як лягати спати. Так як це стимулює мозок і заснути стане значно важче. Винятком можуть бути екрани, що використовують технологію e-ink (такі як Kindle), а от екранів з підсвічуванням варто уникати.
2. Читайте
Читання книги перед сном - відмінний спосіб заснути. Це доведений і дуже розслабляючий спосіб, який дійсно працює. Хороша книга допоможе вам.
3. Приглушене світло
Постарайтеся прибрати всі джерела яскравого світла в своїй спальні. Яскраве світло запобігає виробленню мелатоніну в мозку - гормону що відповідає за сон. Також світло стимулює роботу вашого мозку, і чим його більше, тим більше знадобиться часу щоб задрімати. Моя порада - поставити регулятори освітлення, щоб ви могли змінювати інтенсивність освітлення у вашій спальні.
4. Уникайте жирної і важкої їжі
Наш організм не може належним чином переробляти їжу, коли перебуває в лежачому положенні - він влаштований таким чином, що травлення йде, коли ми сидимо або стоїмо. Переїдання перед сном може викликати порушення травлення. Також, постарайтеся не їсти жирного. Організму потрібно добре попрацювати, щоб переварити все це, і не дасть вам заснути. Дайте йому принаймні 3 години. Це означає, що якщо ви лягаєте в 10, то після 7 є вже не можна.
5. Уникайте алкоголю
Хоча алкоголь і допоможе заснути швидше, тим не менше він погіршує якість сну. Дослідження показали, що алкоголь впливає на швидку фазу сну - найбільш спокійне частина циклу сну. Якщо ви коли-небудь відчували «знайоме» відчуття після нічної пиятики (ви спали довго, але прокинувшись, все одно відчували себе втомленими) - це через погіршення якості сну. Тому уникайте вживання алкоголю перед сном.
6. Дихальні вправи
Найкраще що можна зробити, перед тим, як піти спати - це розслабитися. Якщо ви напружені, або турбуєтеся про що-небудь - зробіть серію дихальних вправ. Просто ляжте, закрийте очі і зосередьтеся на повільному і глибокому диханні в перебігу декількох хвилин. Спочатку це може здатися важким, але поступово ставатиме легше. На початку думки будуть роїтися у вас в голові, але чим довше ви будете робити це, тим менше їх залишиться, і ви побачите наскільки дієво цю вправу.
7. Щоденник занепокоєнь
Інший спосіб боротися зі своєю стурбованістю - мати при собі щоденник занепокоєнь. Візьміть зошит або аркуш паперу і розділіть його навпіл. Перед тим, як йти спати, запишіть все, що вас турбує з лівого боку. Праворуч напишіть можливе рішення. Якщо рішення не вдається знайти, запишіть дату, коли ви повернетеся до цієї проблеми знову. Це очистить вашу голову від занепокоєнь і ви зможете заснути.
8. Відволічіть себе
Коли відволікати себе чимось нудним заснути набагато простіше. Ось що ви можете зробити: порахувати в зворотному порядку від 300 через 3. Це значить ви вважаєте: 297, 294, 291 і так далі. В кінці дня, це досить складне завдання, але в той же час і досить нудне, так що це працює. Відволікаючи себе таким чином, ви вимкнете свій розум, який дозволяє заснути.
9. Уникайте кофеїну
Всі знають, що кофеїн допомагає вам довше залишатися на ногах, тому його вживання потрібно постаратися уникнути, перед тим, як лягати в ліжко. До речі, ви знаєте, що кофеїн має період напіврозпаду до 8 годин? Це означає, що якщо ви випили чашку кави в 6 вечора, то він буде у вашому організмі до 2 годин ночі. Це не дуже-то добре, особливо якщо ви хочете лягти спати раніше. Краще не пити каву після 2 годин дня, щоб лягти спати вчасно.
10. Гаряча ванна
Старовинний спосіб - прийняти гарячу ванну. Тільки пам'ятайте, що це займе як мінімум годину, перед тим, як ви підете в ліжко. Краща температура води 38 градусів і вище і вам буде потрібно пробути в ній не менше 20 хвилин, щоб це дало ефект.
Джерело: infoportal