Без рубрики

Автор: alena
Метелики у животі мають офіційну назву
На думку психологів, у кохання є різні обличчя. Вашій увазі - топ-7 типів кохання.
Багато з описаних типів були придумані ще древніми греками, але в цій підбірці їх доповнили сучасною інформацією та більш докладними описами.
Однією з найбільш поширених форм любові, яка відразу згадується, коли люди думають про пошук романтичної любові, це — Ерос. Це сексуальна пристрасть і бажання. Не дарма цей тип був названий на честь грецького бога родючості, адже саме цей чарівний інгредієнт, який люди називають «хімією», допомагає запалити по-справжньому пристрасні стосунки.
Іноді виникає на диво легке відчуття радості, метеликів в животі. Таке відчуття може виникати в момент першої невинної закоханості. Така любов називається Людус. Це — любов-захоплення, любов-захват, любов-інтерес. Але вона буває не тільки з протилежною статтю, але і зі звичайними друзями. Це відчуття радості від зустрічей або від обговорення безлічі цікавих для кількох друзів тем.
Ще один різновид дружньої любові — особливий, глибокий її вид під назвою Філія. Друзів, до яких відчувають Філію, також прийнято називати Спорідненими Душами. Це такі друзі, які не губляться у часі, для спілкування з якими не потрібно жити на одному майданчику і постійно бачитися. Це — глибока любов з глибоким зв’язком. Така любов може бути з романтичним партнером, а може — з другом.
Ще один тип любові, який більшість людей хотіли б коли-небудь відчути, хоч і небагато хто його розуміє, це — Прагма, давня любов, те саме «довго і щасливо», про яке так часто розповідають в казках. Така любов приходить лише через багато років спільного життя.
Глибше, ніж Прагма — тип під назвою Сторге. Це сімейна любов, яка реалізує потреби всіх людей до підтримки сімейних уз незалежно від особистих якостей.
Агапе — так звана «універсальна» любов для всіх. Це те, про що співали в 1960-ті роки. Тоді людей закликали до об’єднання, лунали гасла «make love, not war». Про цю любов пишуть і в Біблії, там одним з її гасел є приказка: «Поводься з іншими так, як хочеш, щоб поводилися з тобою». Також її проявом є індійський і непальський знак вітання «Намасте», що означає: «Божественне в мені вітає тебе і об`єднується з божественним в тобі».
Сьомим типом є Філатія, тобто любов до самого себе. Мається на увазі не егоїстичність і не егоцентризм, не занурення в его-насолоду самим собою. Такої любові досить складно навчитися, адже це не почесті собі, а внутрішнє керівництво, підтримання самооцінки на «середньому» рівні, без од самому собі, і без самобичування.
А в якому типові кохання живе Ваше серце?
Джерело: people.in.ua