Без рубрики

Автор: Katrin
Люко Дашвар. Підбірка кращих творів
Творчість Люко Дашвар - унікальне явище сучасної української літератури. Такий незвичайний псевдонім письменниця Ірина Чернова "створила", зібравши до купи букви та склади імен дорогих для неї людей. За плечима авторки, яка так полюбилася українцям, більше 20 років роботи у журналістиці, тому не дивно, що її твори - захоплюючі і цікаві. Журналістська майстерність та життєвий досвід утворили ідеальну пару.
За 10 років виключно літературної діяльності, Люко Дашвар була удостоєна великої кількості премій та нагород. У 2010 конкурс "Коронація Слова" назвав її "Золотим автором" за більш ніж 100 тисяч проданих примірників романів.
a90ca57-6
Причина популярності авторки проста - вона пише про людські долі, про тих, поруч з ким ми живемо, працюємо, повз кого проходимо щодня. Це розповіді, які відбуваються в реальних історичних умовах, які часто дуже легко впізнати і згадати.
Сьогодні пропонуємо вам топ найкращих творів Люко Дашвар, які можна прочитати на одному диханні.
16091222014594363_f0_0
"Село не люди"
Це перший роман письменниці, який побачив світ у 2007. Він про життя в звичайному українському селі, де всі про всіх все знають. Так дізналися  жителі села і про любов головної героїні - 13-річної Катерини, до дорослого одруженого чоловіка, і симпатію його сина до Катрі, через яку гине підліток, а вину за це односельці покладуть на дівчину.
Та це не єдина біда, яка трапиться в романі, попереду в Катерини ще довгий і непростий шлях до свого щастя.
490374162_1_644x461_prodam-knigu-raytsentr-lyuko-dashvar-romny_rev001
"Рай.центр"
Дивно, як часто доля поєднує шляхи абсолютно різних людей. Так і в цьому романі у столиці перетинаються шляхи трьох молодих людей, які приїхали "чогось добитися" - звичне і таке банальне бажання провінціалів.
Життя виявляється зовсім нелегким, і, аби підзаробити, хтось погоджується на агітацію за "несимпатичну" політичну силу, хтось не гребує сексуальними втіхами за гроші з багатою жінкою, а комусь, як от, наприклад, Любі, вдається влаштуватися прибиральницею до багатіїв.
Хазяйка будинку знущається з дівчини, та згодом Люба дізнається про подружню зраду, і ставить на місце пихату жінку. Та чи думала тоді дівчина, що з цією жінкою її знову зведе доля. І на цей раз вона виявиться матір'ю хлопця, в якого закохалась Люба.
9_01_kn1
"Мати все"
Основа цього твору - невигадана історія, свідком якої довелося бути самій письменниці на одному з пляжів Одеси. Вона про те, як життя - забезпечене та комфортне, може враз перетворитися на пекло, коли виявляється, що сімейна ідилія - то ілюзія та обман, який своїми руками створила найрідніша людина.
na-zapah-myasa-87875
"На запах м'яса"
Любов до метафор Люко Дашвар помітний практично у кожному творі. Цього разу вона порівнює людину зі звіром, якому потрібна здобич - м'ясо. В людському світі воно особливе - жага до багатства, слави, визнання. У цьому водовороті легко втратити себе, а головне - людяність.
В якийсь момент таке прозріння находить на молоду дівчину Майю, яка вирішує припинити гонитву за примарним щастям і відправитися подалі від необхідності "ловити здобич". Маленький, практично беззлюдний хутір - найраще місце аби почати нове життя.
Та виявляється, тваринницький інстинкт з жагою до м'яса нікуди не зникає, і все частіше дає про себе знати, вимагаючи повернутися до міста, і взяти своє.
І все-таки Люко Дашвар з асбурду людського існування уміє робити цікавий для читачів продукт. І нехай його часто називають "одноразовим чтивом", та любов українців до жанру суспільної мелодрами залишається однаково високою.