Без рубрики

Автор: Lucky
Легенди української рок-музики - гурт Green Gray
Цікаво, чи багато таких знайдеться, хто не знає, що це за гурт? Напевно, ні.
А для тих, хто не знає, нагадаємо, що Green Gray - один із найвідоміших рок-гуртів України.
Заснований він був 1993 року в Києві.
Варто додати, що цей колектив не працювали суто у стилі рок. У їхньому творчому доробку можна знайти і фанк, і дабстеп, і тріп-хоп.
Візитівкою гурту стали пісні "Под дождём", "Мазафака", "Эмигрант", "Стереосистема", "Тот день".
Також варто зазначити, що це перший український гурт, який двічі оримував нагороду MTV Europe Music Awards. Перший раз був у Лондоні 1996 року, а другий - Берліні 2009 року.
У 2003 році гурт відсвяткував своє 10-річчя концертом у Оперному театрі. Окрім акустичної гітари, рояля, симфонічного оркестра, у виступі брала участь оперна співачка Ірини Семененко, а також балетні партії і театральні мізансцени. і вже опісля було видано DVD "Две Эпохи".
2009 року на святкуванні 15-річчя гурт влаштував сольний концерт у столичному Палаці Спорту.
Цікаво, що цей колектив першим в історії України увів у свій склад ді-джея.
У різні роки Green Gray виступали на одній сцені з The Prodigy, Whitesnake, Faith No More, a-ha, Snap!, Run D.M.C., C&C Music Factory, Lenny Kravitz та іншими.
Секрети своєї творчості музиканти розкривають нечасто, але іноді все-таки не проти відверто висловитися. "У нас підхід до кожної пісні сингловий, - розповідає Дизель, - ми плекаємо пісню, відпрацьовуємо її і відкладаємо. Альбом, власне кажучи, це частина життя. Змінюються переживання, і паралельно змінюється музика".
1 вересня 2005 року музиканти запустили в ефір сильний соціальний кліп, присвячений Дню незалежності України, на пісню "Наше право".
2013 року Green Grey організували тур на честь свого 20-річчя і закінчили роботу над першим за 10 років студійним альбомом.
А тепер поговоримо детальніше про самих учасників колективу.
Склад групи за 20 років змінювався лише декілька разів. Першим вокалістом до 1994 року був Михайло Смирнов (ех-"Банзай!", нині — "Монетний Двір"). З першого складу в колективі лишився лише автор музики і головний ідеолог групи Дизель (Андрій Яценко).
1994 року до гурту приєднався вокаліст Мурік (Дмитро Муравицький), який замінив Смирнова і разом з Дизелем був всі роки основним учасником колективу (вокал, тексти пісень, музика). Також до складу Green Grey входять Валерій Дерев'янський (барабани) і DJ Хороший.
Варто зазначити, що ці творчі люди займаються не лише своїм творчим розвитком, а й соціальними питаннями.
Дизель називає Green Grey соціальною командою, вважаючи, що музиканти не повинні залишатися осторонь від того, чим живе наша країна.
У середині 1990-х гурт співпрацював з українським відділенням Greenpeace і 1995 року брав участь в акції протесту в Києві перед будівлею французького посольства. Нагадаємо, що це була реакція на випробування ядерної зброї, проведені Францією на атолі Муруроа.
2013 року спільно з UNICEF-Україна гурт почав акцію "Допоможіть знайти", спрямовану на актуалізацію проблеми пошуку сімей для дітей, позбавлених батьківського піклування. У рамках акції була записана пісня і знятий кліп з однойменною назвою.
Також варто нагадати, що колектив брав участь у цьогорічному національному відборі на Євробачення, проте до фіналу хлопці так і не потрапили.
Від себе додам, що мало у нас гуртів, які попри час існування створюють нову якісну музику, проте цей гурт є одним із цих небагатьох, тож нехай і далі у хлопців буде натхення створювати хіти, щоб радувати своїх прихильників. А Рекорд Фм, тим часом, бажає вам, читачам, творчого натхнення й гарного дня!