Без рубрики

Автор: alena
КРУТИСЬ І ГОЙДАЙСЯ!
Рок-н-рол. Що постає у Вашій уяві, коли звучить це слово? Команда РекордFM поділилась своїми асоціаціями. Отже, В уяві Германа Анатоліча рок-н-рол - це воля! Таня Вдовиченко одразу думає про стильні танці). Дмитро Кушнєров вважає, що рок-н-рол - це рок-н-рол! І цим все сказано! У Маріччиній уяві одразу постає Radio ROKS. Котя в думках співає пісню Біла Хейлі «Rock Under the Clock». Чому говоримо саме про цей музичний стиль, спитаєте Ви? Тому що 13 квітня вважають всесвітнім днем Його Величності рок-н-ролу!
Початок рок-н-рольної епохи подарував 1952 рік, коли на одній із американських радіостанцій перший раз пролунало слово «рок-н-рол»...
Комбінація слів «рок-н-рол» означає «гойдайся і крутись», і прийшло воно з негритянського сленгу. Так званим "корінням" рок-н-ролу вважаються негритянські джаз, ритм-н-блюз, кантрі та госпел.
Батько рок-н-ролу – Алан Фрід
Він був звичайнісіньким диск-жокеєм, проте мав відмінне чуття саме тієї музики, яку слухачі сприймуть «на ура». Одного разу, зайшовши до музичної крамниці, він був вражений тим, що біла молодь купує платівки з «чорною» музикою. Це було поштовхом до ідеї створення радіо-шоу, де б для слухачів лунала саме заборонені композиції. Алан, взявши собі псевдонім Moon Dog (Місячний Пес) та назвавши шоу «Moondog’s Rock and Roll Party», викидав у радіохвилі потоки енергійних музичних продуктів, репетував і божеволів сам, - і молодь була в захваті. Ненароком назвавши пісню Біла Хейлі «Rock Under the Clock» (Рок навколо годинника) рок-н-ролом, Алан Фрід охрестив новий музичний напрям.
1
Містер рок-н-рол - Біл Хейлі
Він був білим, що виконував музику чорних. Трохи дивакуватим і вже немолодим. Але він був єдиним, хто відчував, чого жадає молодь. А молодь хотіла шуму, драйву. І Хейлі дав їм це. Якось, Хейлі переспівав пісню темношкірого Джо Тернера «Shake, Rattle and Roll», вона враз стала хітом - "і понеслось"...
1
Рок-н-рол перетворився на гучне і веселе королівство. А яке ж королівство без короля?
Король рок-н-ролу - Елвіс Преслі
Його називають по-різному: напівбогом, іконою, легендою, секс-символом. Його зачесане назад та намазане бріоліном волосся, бакенбарди, рожеві костюми, шкіряні куртки та вміння крутити стегнами викликали збудження та судоми в жінок і заздрість у чоловіків.
Елвіс Преслі став зіркою національного масштабу. Такі хіти, як «Heartbreak Hotel», «Falling in Love with You», «Teddy Bear» піднімались на найвищі щаблі американських хіт-парадів. На концертах дівчата вилазили прямо на сцену, розривали на Преслі одяг і смикали його на всі боки. Такій музичній кар’єрі може позаздрити будь-яка зірка шоу-бізнесу.
«Четвірка Ліверпуля»
Розповідаючи про рок-н-рол, просто неможливо не згадати про чудову четвірку, про гурт "The Beatles". Вони постійно були спрямовані в майбутнє і вміли заглянути за горизонт. Саме вони додали бадьорості та "освіжили" рок-н-рол.
"The Beatles" - Найбільш знаменитий та популярний музичний гурт за всю історію людства. Кількість проданих платівок гурту перевищує один мільярд примірників, що є рекордом світової музичної індустрії. На початку зоряного шляху і впродовж його "бітли" доводили фанів до істерії.
Як на мене, рок-н-рольна сторінка в житті потрібна кожному із нас, не зважаючи навіть на століття, у якому живемо. Слова Чака Бері найточніше розкривають рок-н-рольну сторінку життя цілої планети! «Його назва може змінюватись, проте суть лишається тією ж: це музика, що надихає розум і серце. Називайте її як вам заманеться. Але якщо вона примушує вас рухатись, хвилює, заводить – значить, вона тут і вона не помре».