Без рубрики

Автор: Lucky
Історія це цікаво. Вся правда про сонячне затемнення
Чи існувало за всю історію людства явище, яке більше приводило в паніку, породжувало легенди, а іноді надихало? Одні називали його карою Божою, інші дурним знаком, а деякі дякували долі, вважаючи добрим знаменням.
Сьогодні команда Рекорд FM пропонує вам детальніше ознайомитися та визначити для себе, що собою являє таке явище як сонячне затемнення.
Отже, розпочинаємо...З наукової точки зору затемнення Сонця відбувається, коли Місяць знаходиться між Сонцем і Землею, таким чином затьмарюючи світло.
Цікаве визначення, грунтовне, проте, як на мене, вбиває всю романтику, а тому пропонуємо вам звернутися до легенд.
Легенди та перекази
Оригінальною версією може похвалитися ескімоський народ. Зокрема, тут побутує легенда про місячного бога Аннінгане та його сестру богиню сонця Малину. Вередлива сестра після кожної сварки постійно тікає від брата(це пояснює постійний рух Сонця і Місяця в небі), а сонячне затемнення відбувається, коли брат її наздоганяє і дає прочухана.
Ще однією легендою можуть похизуватися африканські народи, наприклад ті, що проживають на територіях Гани, Того і Беніну. Тут побутує історія про богинь-близнюків Лізу(Сонце) і Маву(Місяць). Маву живе на заході та володарює вночі, а Ліза проживає на сході і головує вдень, а самі затемнення викликані їх відносинами.
Щодо нас, то перша згадка про сонячне затемнення датується 1091 роком. Тодішні люди намагалися пояснити сонячне затемнення або боротьбою за владу вищих сил, або діями нечистих і могутніх духів чи чудовиськ. У кожному разі, нічого хорошого, як вони вважали, згадана подія простим людям не обіцяла. Проте, були спеціальні обряди, завдяки яким люди могли себе вберегти.
Зокрема, наш народ завжди виділявся непокірністю та безстрашністю, а тому коли страшне чудовисько атакувало Сонце люди виходили на його захист. Вони озброювалися бойовою зброєю і йшли на "війну", а після того, як на вулиці яснішало, поверталися до себе додому спокійні і задоволені, що прогнали злих духів і врятували Сонце.
Найперше затемнення в історії
Щодо першості, то перша письмова згадка про сонячне затемнення належить китайцям. Зокрема, вона знаходиться в "Шуцзін" ("Книга історії") та визначена 22 жовтня 2137 року до н.е. Цікаво, що на той час це явще вже не було новим, так як при дворі імператора були свої асторологи, яких щоправда після затемнення звинуватили в пияцтві та стратили.
Найзнаменитіше затемнення
Самим знаменитим сонячним затемненням в історії прийнято вважати затміння під час розп'яття. Так, за Євангіліє, Христос був розп'ятий в п'ятницю о другій половині дня: "В шестом же часу настала тьма по всей земле и продолжалась до часа девятого".
Найваділіші затемнення
Проте, не можна вважати, затемнення лише негативним явищем. Так наприклад, за записами Геродота 28 травня 585 року затемнення зупинило жорстоку битву між Мідією і Лідією, учаснки якої, нажахані темрявою підписали мир.
Інший приклад вдалого затемнення є в записах Колумба, в яких йдеться, що знаметий мореплавець пригрозив аборегенам, що якщо ті не дадуть їм провіант, то Сонце та Місяць зчезнуть і після його слів відбулося затемнення, після чого місцеве населення допогли йому.
Найнеймовірніше затемнення
Саме неймовірне затемнення, на нашу думку, відбулося 1919 року. Саме тоді за 6 хвилин і 51 секунду відбувся науковий переворот, що по-перше, довів теорію відносності Енштейна, а по-друге, дозволив британському астроному Артуру Еддінгтону виміряти вигин світла зірок, що проходить поблизу поверхні Сонця.
В чому тут неймовірність? А в тому, що поряд зі спостереженнями Енштейна, це, поки теоретично, довело можливість подорожей в часі.
Під кінець, хочу додати, що наступне повне затемнення Сонця відбудеться 21 серпня 2017 року і пройде в Північній Америці, а тому, якщо ви прагнете, за зразком Колумба використати це явище, або й просто помилуватися красивим видом, то готуйтеся.