Без рубрики

Автор: Lucky
Історія це цікаво. Статуя Свободи
Свобода? А що це слово означає для вас? Можливість вільно розпоряджатися своїм часом і грошима? Чи, можливо, ставши студентом, поїхати подалі від батьків і жити самостійно? У кожного своя думка з цього приводу.
А що це означало для колишніх поколінь?
Сьогодні ми поговоримо більш детально про національний пам'ятник США. Так званий, символ свободи, демократії та справедливості.
Отже, "Леді Свобода" - це одна з найбільш популярних скульптур не лише у Сполучених Штатах, а й у всьому, не побоюся цього слова, світі.
Мало хто знає, що хоча вона вважається символом саме Нью-Йорка й США, привезли її з іншої могутньої європейської країни Франції.
Виявляється, Франція була союзницею США у війні з Великою Британією. А монумент був задуманий як подарунок від одного волелюбного народу іншому, але й американці внесли свій внесок у створення шедевру - п'єдестал статуї виготовлений у США.
Цікаво, що статуя могла опинитися в Єгипті замість Нью-Йорку, адже у автора монумента були й такі плани.
Передбачалося встановити її у вигляді гігантського маяка на вході в Суецький канал у місті Порт-Саїд. Але домовленості щодо цього проекту добитися так і не вдалося.
Автором цієї величної скульптури був архітектор Фредерік Бартольді. Проте не лише він працював над цим проектом.
Допомагав йому знаменитий французький інженер Александр Гюстав Ейфель, творець Ейфелевої вежі.
Бартольді відповідав за зовнішній вигляд статуї, у той час як Ейфель займався розробкою залізної оболонки і каркасу.
А тепер давайте детальніше про саме створення "Леді".
У 1856 році французький професор-правознавець і громадський діяч Едуар де Лабуле при зустрічі з молодим скульптором Фредеріком Огюстом Бартольді висунув ідею спорудити монумент, який спочатку мислився, як пам'ятник на честь війни за незалежність США.
Незабаром Бартольді прибув до Америки, де звернув увагу на острів Бедлоу і не переставав думати про нього, як про найвдаліше місце для майбутнього монумента.
Повернувшись до Парижа, скульптор знов зустрівся з Лабуле і вже передав йому проект. У ті роки Бартольді виконував багато замовлень, але створення монумента для Америки стало його головною роботою впродовж п'ятнадцяти років.
Задум статуї виник з давнього епізоду, який Бартольді побачив під час вуличних боїв у Парижі в 1851 році. Йому запам'яталася дівчина з барикади, в легкому вбранні і з піднятим у руці палаючим факелом, яка і стала прообразом статуї.
Перша глиняна модель була заввишки чотири фути, потім скульптор зробив ще три робочі моделі, що послідовно збільшувалися в розмірах. Вони коректувалися і дороблялися доти, доки не був досягнутий оптимальний варіант.
Для фінансування проекту було засновано Франко-Американський союз на чолі з Лабуле. Французький комітет в Парижі очолив Фердинанд де Лессепс, будівельник Суецького каналу. На чолі американського комітету став юрист Вільям Евартс.
До початку 1884 року робота над статуєю була завершена.
Місце для статуї Свободи в нью-йоркській гавані, затверджене Актом Конгресу 1877р, було вибрано генералом Вільямом Шерманом, з урахуванням побажань самого Бартольді, на острові Бедлоу, де ще з початку XIX століття стояв форт у формі зірки.
Навесні 1885 року, після місячної подорожі, французький військовий вітрильник «Ізер» доставив статую в Нью-Йорську гавань.
Варто зазначити, що для того, щоб перевезти статую через океан, скульптуру розібрали на 350 частин. Складність операції полягала в тому, що вага статуї перевищувала 150 тонн. Вже на американській землі її складання та встановлення тривало чотири місяці.
Щоб піднятися на оглядовий майданчик, розташований всередині корони, відвідувачам треба здолати 192 сходинки до вершини п'єдесталу і 356 сходинок вже всередині монумента. Винагородою за зусилля стане розкішний вид на узбережжя Нью-Йорку. Загальна висота статуї - від основи до вершини факела - 93 м.
Варто додати, що статуя й острів були закриті з 11 вересня 2001 по 3 серпня 2004 р. унаслідок терористичної атаки на Всесвітній торговий центр.
4 серпня 2004 пам'ятник відкрили, але сама статуя, включаючи корону, залишалися закритою.
На внутрішній каркас статуї можна було глянути через прозору стелю п'єдесталу. І туди, і на оглядовий майданчик у п'єдесталі потрапити можна було лише з організованою екскурсією. Сам доступ на острів супроводжувався новими обмеженнями та перевірками з метою безпеки.
Статуя і її корона були знову відкриті для екскурсій з 4 липня 2009 р. Сходи на факел як і раніше закриті (з 1916 року).
На відвідувачів Острова Свободи і Статуї досі поширюються обмеження, у тому числі особистий огляд, аналогічний перевірки безпеки в аеропортах.
Тому, якщо ви плануєте відвідати це місце, будь пильними, щоб вас не заарештували, й приготуйтеся до серйозного огляду.
Приємної подорожі!