Без рубрики

Автор: Lucky
Історія це цікаво. Шокуючий лицар
Багато століть цілі покоління виховувалися образом прекрасного героя на білому коні. Проте історія, як відомо, наука неточна, а тому давайте докладніше розберемо яким насправді був ідол та підкорювач стількох сердець.
Виникнення
Спочатку виникнення самого поняття... Як відомо на початку лицарем міг стати любий, хто мав коня та зумів би оплатити собі потрібну амуніцію.
Точної дати виникнення цього стану невідомо. Одні вчені вважають, що рицарі з'явилися в Стародавньому Римі, інші пов'язують їх виникнення з франками, коли у VIII ст. було створено кінне військо васалів. Як би там не було, але нам цікавіше інше...
Вигляд
Що ви уявляєте говорячи про лицаря? Високий, стрункий, галантний на білому коні, красиво правда? А тепер розглянемо факти.
Якщо взяти до уваги середній зріст тогочасних людей, масу хвороб та антисанітарію, то отримаємо чоловіка ростом 1.50-1.60 м, з вибитими зубами та неймовірним запахом, адже "Орбіта" тоді не було, а для свіжості подиху використовувався часник. Крім того слід додати воші, пияцтво, залишки їжі в бороді та обличчя в шрамах, то маємо не таку вже приємну картинку, погодьтеся.
Сюди ми ще приєднаємо важкі обладунки, які зняти було не так легко, а самому лицарю без сторонньої допомоги навіть неможливо, тому у своїх справам ходили в них. Насамкінець, зауважу, що милися тогочасні люди рідко, адже вважалося, що якщо це часто робити, то змиється захист Божий.
Цікавим фактом було те, як визначали хрестоносців під час хрестових походів. Адже за своєю природою чистим мусульманам, в умовах великої спеки, залишалося лише "відчувати" місцезнаходження лицарів.
Манери
Тут варто віддати належне, адже певні принципи були. Наприклад, до дами серця ставилися поважно, зі статусом, щоправда тільки до одруження, а там далі побої, пияцтво і т.д.
Крім того, кожному лицарю вважалося за честь відбити цю даму серця у бою, при цьому думку самої "дами" звісно ж не враховували.
Додамо сюди ще й те, тогочасні лицарі в своїй більшості були безграмотні, не вміли читати й писати, а тому про красиві залицяння й мови не було.
Звісно, люди були різними і в той час, а тому не варто міряти всіх одним лекалом. Історія та умови життя диктували відповідні норми для тогочасних чоловіків. Тепер часи змінились, а й досі іноді можна зустріти таких "лицарів", які намагаються наслідувати далеких предків :)