Без рубрики

Автор: Lucky
Історія - це цікаво. Прийняття Конституції України
Напевно, кожен свідомий громадянин України знає, що сьогодні, 28 червня, вся країна святкує День Конституції України. Проте, що передувало, чому так сталося й які наслідки для нашої держави це мало, знають не всі. Саме про це ми сьогодні й поговоримо.
Варто зазначити, що прийняття Конституції 1996 року було центральною подією всього конституційного процесу в сучасній історії України.
Якщо хтось раптом не знає, нагадаємо, що Конституція - основний закон України.
Вона складається з Преамбули, 15 розділів, 161 статті й 14 пунктів Перехідних положень.
До основних положень Конституції України 1996 року належать норми, що визначають загальні засади державного ладу України. Згідно зі ст. 1, Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою. Хтось ще у цьому сумнівається? Думаю, що ні.
Отже, як саме вона укладалася?
Не можна не зазначити, що прийняття Конституції України - доволі складний та тривалий процес.
Цей процес розпочався з Декларації про державний суверенітет України.
Після президентських виборів 1994 року була створена нова Конституційна комісія з двома співголовами - Леонідом Кучмою та Олександром Морозом.
За чотири дні до вичерпання строку дії Конституційного договору, 4 червня 1996 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні доопрацьований проект нового Основного закону. Однак перспектив на його ухвалення в цілому конституційною більшістю голосів не існувало.
26 червня Леонід Кучма (тодішній Президент України) підписав указ "Про проведення Всеукраїнського референдуму з питання ухвалення нової Конституції України".
А вже 27 червня Верховна Рада почала своє історичне засідання, присвячене розгляду Конституції.
Цікаво, що постатейне узгодження проекту тривало день і ніч.
Остаточне голосування відбулося вранці 28 червня 1996 року.
Варто додати, що цей проект набрав при голосуванні в цілому 314 голосів.
Прийняття Основного Закону нашої держави - це визначна подія в її історії, у житті її народу. Завершився тривалий і надзвичайно складний конституційний процес, і розпочався якісно новий етап у розвитку суспільства і держави.
Та яке ж значення це має для нашого суспільства?
- Конституція 1996 р. стала першою Конституцією незалежної України. Крім цього, вона продовжила багатовікові конституційно-правові традиції українського народу.
- Конституція закріпила правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність.
- 3 її прийняттям були визначені базові координати й орієнтири, сукупність суспільних цінностей - усе те, що формує політико економічну систему.
- Було окреслено відносини держави і громадянина, їхні права і взаємні обов'язки.
- Установлено межі втручання держави в життя суспільства й окремої особистості.
- Та найголовнішим було, як на мене те, що прийняття Конституції внесло певну стабільність у політичне життя українського суспільства, законодавчо розмежувавши права й обов'язки різних гілок влади, політичних партій і громадських організацій.
Тому, як бачите самі, Конституція - надзвичайно важливий документ, який довів на міжнародному рівні, що Україна - суверенна, демократична держава, яка захищає права та свободи своїх громадян.
Саме тому кожного року, 28 червня, у нашій державі святкується надзвичайно важливий день - День Конституції України.
Рекорд ФМ бажає українцям бути відданими своїй Батьківщині, шанувати й знати її історію, вірити, що тільки разом, об'єднавшись, ми зможемо змінити життя на краще! Та, звичайно ж, мирного неба нам над головою. Приємного дня!