Історія - це цікаво. Як засватати хлопця по-українськи
Ти самотня? Не знаєш, як цьому зарадити? Відповідь на ці запитання наші пращури придумали ще декілька сотень років тому.
Українські традиції завжди викликали захоплення як у самих українців, так і в іноземців.
Сьогодні хочу поділитися з вами особливою історією, характерною для нашого народу, і історія ця буде про те, як засватати хлопця по-українськи (і нехай пробачить мене чоловіча частина за те, що, можливо, повідаю наші секрети).
Зокрема, про цей звичай ми дізнаємося з твору французького інженера та картографа ХVІІ століття Гійома Левассера де Боплана "Опис України", у якому зазначено: " Поширений між ними забобон, якого українці ревно дотримуються, призводить до того, що дівчата ніколи не зазнають невдачі й більш упевнені в успіху, аніж чоловіки, коли б ті самі робили вибір".
За його записами вам потрібно мати:
1. Бажання та наполегливість.
2. Трішки забобонних батьків.
3. Ну й хлопця, звісно.
Як потрібно діяти:
Закохана дівчина заходить до хати батьків парубка, який сподобався, зі словами: "Помагай Біг" (Нехай благословить вас Господь), що було звичним вітанням, яке промовляють, заходячи до чиєїсь господи.
Сівши, вона вихваляє того, хто вразив її серце, і звертається до нього так: "Дмитре, Войтку, Микито і т. д.", - тобто називає його одним із згаданих вище імен, які в той час були найбільш поширені.
"Я помітила, дивлячись на твоє обличчя, певну доброзичливість [до мене], яка свідчить, що ти зможеш дбайливо опікати і любити свою жінку; твої чесноти дозволяють сподіватися, що ти станеш добрим господарем. Ці твої хороші риси схилили мене уклінно просити, аби ти взяв мене за жінку".
А от далі відбувається саме цікаве. Наша "наречена" звертається з цими ж словами до батька та матері, і якщо отримує відмову, то відповідає їм, що нікуди не піде звідси доти, доки він її не полюбить і вони не стануть жити разом. Промовивши це, дівчина наполягає на своєму й уперто відмовляється йти з хати, бо не одержала того, що їй належить по праву.
І тут вступає в силу забобонність. За звичаєм вигнати її з дому не можуть, адже "бояться накликати на себе гнів Господній, щоб з ними не трапилося якогось страхітливого нещастя", а тому через декілька тижнів батьки будуть змушені не тільки поставитися до неї прихильно як до дівчини, котра має стати жінкою їх сина, а й вмовляти самого хлопця, щоб швидше погодився та забрав "небажаного гостя" з хати.