Без рубрики

Автор: Lucky
Історія - це цікаво. Як долар став національною валютою
Вас ніколи не цікавило, чому саме долар? Хто його зробив національною валютою США? Яка його історія?
Як ви вже зрозуміли, саме про це ми сьогодні й поговоримо.
Відомо, що слово "долар" походить від "таллер", що, у свою чергу, є назвою середньовічної монети, яка з'явилася в Німеччині ще в 1519 році.
Після того, як "таллер" або "долар" вийшов з обігу, люди все рівно у різні часи продовжували називати так різні монети.
В англійських і іспанських колоніях широко використовувалися іспанські монети під назвою песо, які багато поселенців за звичкою називали доларами. Саме з ними і пов’язана поява знаменитого знаку $.
Виявляється, що довге англійське piece of eight (одна восьма), як ще називали песо колоністи, на папері перетворилося на перекреслену вісімку, яка в підсумку і стала $.
Так як ця назва була досить популярною серед місцевих жителів, уряд США в 1785 році запровадив власну валюту "долар".
А вже перші долари США почали карбувати у 1794 році.
Але чому ж саме він став резервною валютою всього світу?
Після другої світової війни за Сполученими Штатами закріпилася роль супердержави.
Відповідно до плану Маршала, у зруйновану Європу ринув потік американських грошей, а сам долар США став головною резервною валютою західного світу. Ослаблена війною економіка європейських країн не могла протистояти валютній експансії штатів. Саме таким чином ця валюта й здобула свою популярність.
Цікаво, що уряд США ніколи не знецінював свої долари. Тому ви можете обміняти грошові знаки, навіть якщо вони були випущені ще далекого 1861 року.
Крім того, відомо, що починаючи з 1929 року на грошових знаках США друкуються портрети одних і тих самих історичних діячів.
А чи знаєте ви основний девіз валюти?
Вперше напис "In God We Trust", що в перекладі на українську мову означає "Ми віримо в Бога", з’явився на американських монетах ще в 1864 році.
А майже через століття Конгрес США ухвалив вважати ці слова національним девізом.
Варто додати, що на сьогоднішній день У США існує закон, за яким використання національного девізу є обов’язковим на всіх грошових знаках США – монетах і паперових купюрах.
А чи знали ви, що вісім мільйонів банкнот США, які уряд щорічно випускає, могли б огорнути земну кулю по екватору більш ніж 30 разів.
Можливо, колись і наша гривня стане такою ж популярною у світі. Маловірогідно, але мріяти нам ніхто не заважає.