Без рубрики

Автор: Katrin
Інтуїтивне харчування: їж, що побажаєш та худни?
Мрія усіх жінок і чоловіків, що люблять поїсти – насолоджуватися улюбленими стравами і не набирати зайвої ваги. Та мати супершвидкий метаболізм щастить не усім, а тому багато хто вимушений періодично сидіти на дієтах. Задоволення це сумнівне, і часто доводиться шукати способи схуднути без надмірних обмежень. Останнім часом в тренді – інтуїтивне харчування. Давайте дізнаємося про нього більше.
Дати організму те, чого він вимагає – ось основний принцип такої системи. Вона була розроблена лікарем Стівеном Хоуксом, який сам страждав від зайвих кілограмів, а після багаточисельних дієт вага поверталася з подвоєною силою. Розробивши свою систему, йому вдалося не тільки схуднути, а й "зафіксувати" свою вагу.
Та часто, почувши про те, що можна вживати те, чого потребує організм, люди на радощах значно перегинають палицю. Саме тому ми вирішили розвіяти кілька популярних міфів:
images-cms-image-000033724
1. Можна їсти все, що забажаєш. Автор програми харчування в першу чергу рекомендує відмовитися від цукру, або звести його вживання до мінімуму, адже цей компонент значно спотворює смак продуктів. А отже не варто налягати на тістечка і торти, навіть якщо вам хочеться їх щодня.
2. Їсти, скільки заманеться. Будь-яка дієта означає зменшення звичних порцій. Інтуїтивне харчування базується на помірності. Якщо ви будете дотримуватися всіх його правил, кількість їжі, яку ви споживаєте, має автоматично зменшитися.
182-2
3. Дозволено все, навіть шкідливе. Ковбаса, фастфуд, копченості, газовані напої – все це заборонено для тих, хто мріє попрощатися з зайвими кілограмами. У випадку інтуїтивного харчування, теоретично, ви можете інколи дозволити собі шкідливі продукти, якщо організм і правда їх дуже «просить». Та послідовники програми лікаря Хоукса наголошують, що ви маєте якомога краще відчути смак натуральних продуктів, і тоді він фастфуду і подібного організм відмовиться сам по собі.
4. Результат буде помітним одразу. Це найголовніший міф, пов'язаний з інтуїтивним харчуванням. Насправді, як стверджують автори, спочатку всі, хто обирають для себе дану систему харчування, набирають кілька зайвих кілограмів. Особливо це стосується тих, хто тривалий час випробовував різні дієти і суттєво обмежував себе у їжі. Адже дозволеність перебиває відчуття міри.
b9a2b2219b23b7df772ea52848fc1031
Аби досягти потрібного і помітного зовні результату, в першу чергу, варто навчитися відчувати насиченість. Якщо ви розумієте, що вже не голодні (навіть якщо ще є місце для десятка пельменів), переставайте їсти.
Азіати, до речі, в більшості своїй, є прихильниками інтуїтивного харчування. Вони надають великого значення самій їжі, її оформленню і приготуванню. А також атмосфері, в якій її споживають. Головне їх правило – насолоджуватися кожним шматочком. І відкривши для себе подібний досвід, ви здивуєтеся, що організм став насичуватися набагато швидше з меншою кількістю їжі на тарілці.
І останнє, про що варто пам’ятати: ми – те, що ми їмо. Тож обирайте для себе не тільки смачне, а й корисне, і будьте здорові та красиві.