Без рубрики

Автор: Lucky
Який він ідол 2017 року, або Вся правда про півня
Інтелектуальні здібності курей дуже недооцінені. Виявляється, ці птахи мають свою мову, вміють рахувати й відчувати. Півні та кури також вкрай розбірливі в питанні відтворення роду. Ось кілька цікавих фактів про цю домашню птицю, яка, до того ж, є символом 2017 року.
Жодна домашня тварина не вивчена так добре, як курка. У 2004 році вона навіть стала першим птахом (і першою домашньою твариною), для яких були побудовані генетична й фізична карти і секвенована повна геномна послідовність. Експерти журналу «Моdem Farmer» пропонують ознайомитися з деякими сторонами курячого життя, про які люди, як правило, не замислюються.
ЯК ВОНИ СПІЛКУЮТЬСЯ?
Те, що людському вуху чується, як клацання або кудкудакання, насправді є «курячою» мовою. Вчені визначили мінімум 30 різних значень цієї мови, починаючи від «мені пора відкласти яйце» або «всі сюди, тут багато черв’яків!» – до закликів партнера у шлюбний період. Особливим звуком кури реагують на стресові ситуації (наприклад, поява хижака), а матері-квочки навіть неголосно розмовляють з пташенятами, що знаходяться в яйці. У свою чергу, курча ще за кілька днів до появи на світ починає звукове спілкування з квочкою, використовуючи для цього близько десятка сигналів, в тому числі сигнал задоволення або високий писк як реакція на тривожний сигнал кури про появу ворогів.
ЧИ Є У НИХ ПОЧУТТЯ?
Орнітолог з Великобританії Джо Едгар виявив у домашніх курей здатність відчувати емпатію. Він провів експеримент, в рамках якого курча піддавалося стресу, до того ж його мати вела себе так, ніби проблему зазнала вона сама. Також відомо, що кури сумують, опинившись далеко від своєї групи або в разі загибелі курчати.
ЧИ СНЯТЬСЯ КУРЯМ СНИ?
Точно вченим це невідомо, однак процес сну у курей вивчений досить добре. Як люди, вони також мають фазу швидкого сну, яка характеризується підвищеною активністю головного мозку. Однією з ознак цієї фази є швидкі рухи очних яблук. В рамках вивчення сну людини з’ясувалося, що близько 85% розбуджених через 4 хвилини після початку БДГ-фази, бачили барвисті сни.
Ще один різновид сну, властивий курям і багатьом іншим представникам фауни (але не людині) – це «сон повільної хвилі»: здатність спати з однією половиною мозку, в той час як інша залишається пильною. Цей інструмент виробився в процесі еволюції для того, щоб вчасно помітити наближення хижака навіть в період свого відпочинку.
У ЧОМУ СЕКРЕТ СЕКСУАЛЬНОЇ ПРИВАБЛИВІСТЬ ПІВНЯ?
Кури здатні паруватися з кількома півнями, однак потомство виводять тільки від найздоровішого самця. Тому найвищі шанси на продовження роду мають великі й витривалі півні – самки також розуміють, що вони зможуть забезпечити сімейство більшою кількістю їжі. Між іншим, оцінка сили партнера включає форму і колір гребінця.
НАСКІЛЬКИ РОЗУМНІ КУРИ?
Кури та півні мають достатній рівень інтелекту: вони здатні утримати в пам’яті відмінні риси понад 100 особин (як інших курей, так і людей). Таким чином, вони можуть запам’ятати тих, хто ставиться до них погано або добре. Вони мають гострий (телескопічний) зір, властивий хижим птахам, а в процесі прийняття рішень враховують накопичений раніше досвід і своє знання навколишнього оточення. Крім того, ці птахи здатні до арифметичного рахунку і розрізняють деякі геометричні фігури. Вони є нащадками тиранозавра – одного з найбільших наземних хижаків всіх часів.
ЇХ ДУЖЕ, ДУЖЕ БАГАТО!
Чисельність домашніх курей перевершує кількість людей на планеті в співвідношенні 3:1. Деякі люди мають алекторофобію (alektorophobia) – параноїдальний страх курей і курчат.
Джерело:ritm.tv