Як Україна та її культура змінили тренди у світовій моді
Вплив української моди на тренди у світовій моді став значно суттєвим.
Вишиванка – на піку популярності.
Вже кілька сезонів поспіль українська вишиванка не сходить зі світових подіумів. Вишиті сорочки та сукні можна побачити на багатьох голлівудських зірках. Українська вишиванка стала міжнародним трендом вуличної моди.
Зрештою таку популярність вишиванки можна пояснити тенденціями етніки та стилю хіпі в моді.
Та не вишиванкою єдиною. Відомі дизайнери черпають натхнення в українській культурі вже не перший рік. Зараз, наприклад, популярними є об’ємні шуби (штучні чи натуральні) з довгим ворсом. Нічого не нагадує? Схожий верхній одяг можемо побачити в краєзнавчих музеях Гуцульщини.
Трохи раніше, у 2008, в колекції осінь-зима 2008-2009 арт-директорка Gucci Фріда Джаніні зробила колекцію на основі давнього вбрання з Поділля та Гуцульщини.
Два роки тому, у січні 2015, модний дім Valentino представив колекцію, у якій теж простежується українські мотиви. Моделі вийшли на подіум у сорочках, сукнях та навіть костюмах, оздоблених вишитим орнаментом. У цій колекції були безрукавки з овчини, дуже схожі на гуцульські "камізельки". Також на моделях були одягнуті у верхній одяг, в якому ми можемо впізнати козацькі "жупанами".
А от модельєри Прабал Гурунг в Нью-Йорку та Гарет П'ю знайшли та відродили у своїх колекціях той елемент української культури, про який ми самі знаємо дуже мало. Йдеться про таких собі українських амазонок, які жили у Карпатах та практикували жіноче бойове мистецтво "асгарда".
Українські дизайнери у світі
Зараз у Європі та Америці – великий попит на роботи українських дизайнерів. По-перше, після подій на Майдані увага світу прикована до України.
Як розповіла дизайнер Олена Даць: "Нині - ідеальний момент для виходу українського одягу на європейський ринок".
Ще один пункт – українська якість.
"Український одяг асоціюється з гарною якістю і натуральними тканинами, що не менш важливо для покупців",
– наголосила Даць.